x

Jak urządzić czarno – biały salon

Czerń i biel w salonie

Nowoczesne projekty wnętrz są oszczędne w kolorach,  często dominują w nich czerń i biel. Takie wnętrza zachwycają prostotą, elegancją i są bardzo efektowne. Biel i czerń to duet uniwersalny. Jego ponadczasowy charakter sprawi, że salon stanie się najbardziej wykwintnym miejscem w domu. Zobaczcie jak pięknie można urządzić czarno-biały salon.

Czerń i biel w salonie

W tym salonie dominuje biel. Białe ściany, podłoga, tapicerka mebli oraz zasłony kontrastują z czarnymi dodatkami, a eleganckiego wyrazu dodają chromowane lampy. Takie wnętrze idealnie komponuje się z zielenią drzew za oknem czy kwiatami doniczkowymi wewnątrz. Dzięki tym naturalnym akcentom salon staje się bardziej przytulny i ciepły.

Czerń i biel w salonie

Autorzy projektu wnętrz postanowili złamać dwa dominujące kolory jedynie żywą zielenią roślin. Duże nowoczesne wnętrze z przewagą czerni trzeba również odpowiednio doświetlić. Stąd wysokie, delikatnie przysłonięte zwiewną tkaniną okna oraz elementy zieleni, które ożywiają i rozjaśniają wystrój wnętrza.

Czerń i biel w salonie

Przestronny biały salon nabiera zdecydowanego charakteru dzięki  zastosowaniu plam koloru. Czerń zastosowana punktowo sprawia, że wnętrze nie jest banalne. Apartament czaruje swoją kontrastowością i przestrzenią. Wystrój wnętrza nie mieści się wprawdzie w ramach klasycznego stylu minimalistycznego, ale żywo do niego nawiązuje.

Czerń i biel w salonie

Biel znakomicie sprawdzi się zarówno jako motyw przewodni wystroju całej przestrzeni, ale też jako tło dla przeróżnych wariacji aranżacyjnych. Czaro-białe wnętrze możemy ubarwić np. turkusowym dywanem, który wspaniale współgra z tymi kolorami.

Bielą i czernią można bawić się też na wiele innych sposobów. Warto potraktować tę drugą barwę jako mocny akcent stylistyczny i dozować ją w zależności od naszych oczekiwań co do efektu końcowego aranżacji. W tym przypadku projektanci postawili na dominację bieli. Czerń objawia się w nielicznych dodatkach takich jak rolety czy ramy fotografii.

Najważniejszą zaletą czerni jest to, że dodaje wnętrzu spokoju i równowagi. Jednak zawsze należy pamiętać, że musi być zastosowana w przemyślany sposób – nigdy w nadmiarze. Jako kolor dominujący może być bowiem zbyt wyrazista i przytłaczająca.

Gdy naszym celem jest mocno skontrastowane, nieco tajemnicze wnętrze, skupiamy się na czerni. Czarna podłoga, i ściany są wyrazistym tłem dla niemalże szlachetnej bieli kanap i lamp. Takie użycie barw sprawi również, że nasz salon zachwyci dystynkcją i stonowaną elegancją.

Czerń i biel w salonie

Udostępnij:

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak urządzić modny przedpokój

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Ta znana maksyma dotyczy >>>

Jak urządzić pokój dziecka na poddaszu

Pokój dziecka musi spełniać wiele funkcji – pokoju do nauki, >>>

Styl skandynawski znowu w modzie

Jasne, rozświetlone wnętrze. Biel i kolorowe dodatki na zasadzie >>>

Zabawki od polskich projektantów

Polscy projektanci prześcigają się w pomysłach na dziecięce >>>

Jak urządzić salon w stylu industrialnym?

Styl industrialny, zwany też loftowym, narodził się w latach 50. >>>

Jak urządzić czarno – biały salon

Nowoczesne projekty wnętrz są oszczędne w kolorach,  często >>>

Trendy: sucha zabudowa w sypialni

Sypialnia jest jednym z najtrudniejszych do zaprojektowania i >>>

Eleganckie szafki na buty w przedpokoju

Przedpokój to wizytówka naszego domu. Aby był elegancki, czysty i >>>

Sypialnia i salon w jednym pomieszczeniu

Aranżacja sypialni w kawalerce wcale nie musi być trudna! >>>

Jak urządzić swój salon? Projekty wnętrz

Nowoczesne projekty wnętrz view presentation (tags: podwieszany >>>

Modny trend – wyspy do gotowania

Gotowanie stało się czynnością niemal luksusową. Coraz >>>

Energia koloru – ożywiamy wnętrza

Jak w prosty i przyjemny sposób odświeżyć wnętrze? Czasem >>>

CZYTAJ PODOBNE

modal_left

ZAPISZ SIĘ
NA NEWSLETTER


Zapisz sie!