x

Kolorowe płytki w łazience – 5 oryginalnych stylizacji

Nie da się ukryć, że łazienka jest bardzo ważnym pomieszczeniem w naszym mieszkaniu. Jej aranżacja powinna zostać szczególnie przemyślana. Kanapę w sypialni czy stół w kuchni możemy wymieniać częściej, a np. płytki już nie. Ich wymiana jest czasochłonna i kosztowna.

Kolorystyka płytek wpływa na nasz nastrój. Niezmiennie najbardziej popularne są białe, migdałowe, różne odcienie szarości i inne delikatne, bezpieczne kolory. My zachęcamy do niebanalnych, nieoczywistych pomysłów.

Niebanalną propozycją jest dobranie płytek o dwóch różnych intensywnych kolorach i wykreowanie dzięki temu niepowtarzalnego wzoru. Wybierzmy tylko dwie barwy. Więcej może zaburzyć harmonię, prowadzić do zakłócenia kolorystycznego, drażnić. Pamiętajmy również o kolorystyce urządzeń sanitarnych. Kolory płytek powinny z nią harmonijnie współgrać.

 

Ognista czerwień pobudzi do działania. Wpływa doskonale na osoby, które budzą się wolno i mają niskie ciśnienie krwi. To kolor tak wyrazisty, że może w nadmiarze drażnić, wykorzystajmy go więc jako dekorację. Czerwone płytki z wyrazistym wzorem dodają wnętrzu wytworności i oryginalności.

Koloroweplytkiwlazienceczerwone

Kolor biały jest kolorem ponadczasowym. W praktyce jednak często przytłacza i sprawia wrażenie oziębłości. Warto przełamać go mocnym akcentem kolorystycznym. W połączeniu z granatem sprawia, że nasza łazienka nabiera głębi, elegancji i świeżości.

Plytkibiale

Kolejna decyzja, przed którą staniemy, to wybór wielkości płytek. Duże – świetnie wyglądają w łazienkach o dużej powierzchni. W dużej łazience również lepiej sprawdzają się wzory geometryczne i kontrastowe zestawienia. Małą łazienkę duże płytki pomniejszają optycznie. Wybierzmy wtedy małe płytki lub mozaikę. Z drugiej strony małe płytki wymagają dużej ilości fugi i w związku z tym są trudniejsze w czyszczeniu. Niestety żadne płytki ceramiczne – ani małe ani duże – nie gwarantują pełnej ochrony podłoża przed wilgocią. Chociaż same płytki są odporne na wilgoć, to fugi między nimi już nie. Przenikająca do podłoża woda może powodować rozwój grzybów i pleśni w pomieszczeniach wilgotnych, takich jak łazienki, czy toalety. Aby tego uniknąć, pod płytkami na ścianach należy wykonać hydroizolację z folii w płynie Knauf HydroFlex.

Jeśli jesteśmy posiadaczami łazienki przestronnej, jasnej z pięknym oknem, warto wybrać ciemne barwy z białymi dodatkami – armaturą i meblami. Szlachetna ciemna zieleń jest zarówno wprawiającą w zachwyt dekoracją, jak i ochroną ściany zabezpieczającą przed wodą.

5oryginalnychstylizacji

RADA: Bez względu na to, jaki kolor wybierzemy, w łazience jest jedna zasada – jasny kolor powiększa, ciemny – pomniejsza. Trend na konkretny kolor czy wzór płytek zmienia się co trzy lata. Moda przeminie… W sklepach poszukajmy więc płytek, które odpowiadają naszemu gustowi i temperamentowi.

 

PORADNIK TECHNICZNY


Hydroizolacja krok po kroku

  1. Nanieś pierwszą warstwę folii malując uszczelnianą powierzchnię za pomocą pędzla, wałka lub szczotki.
  2. Narożniki i połączenia ścian z podłogą zabezpiecz taśmą uszczelniającą Knauf. Zatop taśmę w świeżo nałożonej warstwie folii i dociśnij równomiernie do podłoża.
  3. Po wyschnięciu pierwszej warstwy folii (ok. 3 godziny), nałóż drugą warstwę.

Po upływie ok. 12 godzin od naniesienia ostatniej warstwy folii Knauf Hydro Flex możesz przyklejać płytki. Pamiętaj, aby nie uszkodzić powłoki hydroizolacyjnej!

Do przyklejania płytek na hydroizolacji z folii wybierz elastyczne kleje wodoodporne, dopasowane do rodzaju okładziny: Knauf K2 Gres/Klinkier, Knauf K3 Powłoka/Format, Knauf K4 Elastyczny Plus, Knauf K5 Marmur/Granit, Knauf K6 Błyskawiczny Plus.

klejelazienka

 

 

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE