x

Malujemy dziecięcy pokój

Malujemy dziecięcy pokój

Urządzasz pokój dla swojego dziecka? A może chcesz go wyremontować? Podpowiadamy, jakie kolory i farby wybrać i jak przygotować się do malowania.

Różowy, niebieski, albo…

Wybór wydaje się prosty – chłopięcy pokój malujemy na kolor błękitny, a dziewczęcy na różowo. Barwy te wciąż cieszą się nieustającym powodzeniem. Jednak błękit i róż są uniwersalne jedynie w przypadku najmłodszych. Prawdziwie uniwersalnym kolorem jest biel. Nie bójmy się, że będzie zbyt nudna. Ilość kolorowych dodatków sprawi, że białe ściany będą ostoją w zwariowanym świecie młodego odkrywcy.

Pastelowe, czy intensywne?
Zbyt intensywne kolory mogą sprawić, że Wasza pociecha nie będzie mogła skupić się na nauce, lub będzie gorzej wypoczywała.  Jeśli jednak podjęliśmy już decyzję, warto zastanowić się nad pomalowaniem tylko jednej ściany tak, by intensywny kolor stanowił jedynie akcent i nie zdominował całego wnętrza. Dobrym pomysłem byłoby umieścić wspomniany akcent na ścianie przy kąciku zabaw. Miejsce do nauki zaś powinno przede wszystkim nie rozpraszać dziecka.

Jakie farby wybrać?

Dobrze wiemy, jak dużą fantazją dysponują dzieci. Czasem przejawia się ona w naściennych arcydziełach, które ciężko potem domyć. Pierwszym kryterium, jakie powinna spełniać farba do dziecięcego pokoju jest więc plamoodporność. Drugim kryterium  jest oczywiście bezpieczeństwo. Farby do każdego wnętrza powinny być nietoksyczne, ale w przypadku naszych pociech można posunąć się krok dalej i użyć farb hipoalergicznych, które nie są wiele droższe od standardowych.

Płyty gipsowo – kartonowe

Ciekawym rozwiązaniem są fantazyjne półki  z płyt g-k. Ich wykonanie jest stosunkowo łatwe i niedrogie. Zamiast kupować standardowy regał, lepiej stworzyć go samemu dzięki płytom g-k Knauf, które charakteryzują się trwałością i wysoką jakością wykonania. Tak skonstruowane półki można malować, tapetować, a także zainstalować w nich oświetlenie. na dowolne kolory, które będą współgrały lub kontrastowały z barwą ścian. Dużym plusem jest też łatwość wykonania takiej konstrukcji – większość prac wykonuje się, używając podstawowych narzędzi.

Zabudowę z płyt g-k montuje się “na sucho”. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż od razu po zakończeniu prac nasze dziecko będzie mogło ułożyć swoje skarby na półkach. Wystarczy jedynie odkurzyć i zaszpachlować połączenia płyt i zeszlifować nierówności. Pamiętajmy jednak, by wielkość i głębokość półek dostosować do ich funkcji. Jeżeli planujemy postawić na nich książki, czy inne ciężkie przedmioty – półki powinny mieć wzmocnioną konstrukcję. Odpowiednią płytą w tym wypadku będzie DIAMANT, gdyż ma ona gęsto rozmieszczone profile aluminiowe, przez co jest bardzo wytrzymała. Warto zadbać żeby krawędzie zabudowy nie niszczyły się podczas użytkowania. Wzmocnimy je kątownikami aluminiowymi, a wykończymy masą szpachlową.

Potrzebne materiały:

– masa szpachlowa KNAUF UNIFLOTT

– taśma do spoinowania płyt KNAUF TAŚMA WZMACNIAJĄCA PAPIEROWA

– profile, kołki – dopasowane do zamierzonego kształtu i wymiarów zabudowy

– płyty gipsowo-kartonowe

  • jeżeli na półkach będą stały lekkie rzeczy – PŁYTA KNAUF ZWYKŁA
  • jeżeli cięższe – PŁYTA KNAUF DIAMANT

Malujemy dziecięcy pokój

Malujemy dziecięcy pokój

Malujemy dziecięcy pokój

Malujemy dziecięcy pokój

Malujemy dziecięcy pokój

Malujemy dziecięcy pokój

PŁYTA KNAUF DIAMANT

PŁYTA KNAUF DIAMANT

PŁYTA KNAUF ZWYKŁA

PŁYTA KNAUF ZWYKŁA

KNAUF TAŚMA WZMACNIAJĄCA PAPIEROWA

KNAUF TAŚMA WZMACNIAJĄCA PAPIEROWA

Masy szpachlowej KNAUF UNIFLOTT

Masy szpachlowej KNAUF UNIFLOTT

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE