x

Rashid

Karim Rashid

Karim Rashid

Karim Rashid to jeden z najbardziej kreatywnych projektantów swojego pokolenia. Jego imponujące portfolio to ponad 3000 projektów w produkcji poczynając od mebli i dodatków, a kończąc na luksusowych produktach i kompletnych aranżacjach salonów czy hoteli.

Urodził się w Kairze w rodzinie egipsko – angielskiej. Kiedy był dzieckiem jego ojciec zapisał go na kurs rysunku w Anglii. „Nauczył mnie widzieć – postrzegać świat z różnych perspektyw, projektować czego dusza zapragnie oraz dotykać każdego aspektu naszego krajobrazu.”- mówi o ojcu projektant.

Rashid wychowywał się w Kanadzie, a obecnie mieszka w Nowym Jorku. Dużo podróżuje i jak sam wyliczył, dwieście dni w roku jest w rozjazdach. Wykłada, otwiera swoje wystawy lub dogląda interesów. Dużo czasu spędza w Belgradzie, skąd pochodzi jego żona, Ivana Puric.

Dla Rashida najważniejsza w projektowaniu jest funkcjonalność, ale w tym samym czasie chce pobudzać wyobraźnię odbiorców. Jego prace oceniane są jako zmysłowe, skupione na szczególe i słyną z naturalnych, miękkich linii.

„Koncentrujesz się na martwym obiekcie, jednak po chwili dostrzegasz w nim też pierwiastek ludzki. Coś delikatnego, co dotyka Twoje zmysły i sprawia że ogarnia Cię spokój” – mówi projektant.

Karim Rashid został doceniony i zauważony w roku 2001, gdy tygodnik Time poświęcił mu obszerny artykuł, nazywając poetą plastiku. Jako członek światowej elity designu i projektant wygrywający międzynarodowe konkursy jest autorem wielu produktów, które uznawane są za ikony światowego projektowania. Jego pomysły docenione zostały przez marki takie jak: Alessi, Audi, Estée Lauder, Issey Miyake, Prada i Sony. Regularnie wygrywa prestiżowe, międzynarodowe nagrody, w tym Red Dot Award i Chicago Athenaeum Good Design Award.

Sofa Sancal Float

Sofa Sancal Float

 

Lampa Zero Space Time

Lampa Zero Space Time

 

 

Sofa Luminous

Sofa Luminous

 

Veuve Clicquot Love Seat

Veuve Clicquot Love Seat

 

Flakon perfum Kenzo Flower

Flakon perfum Kenzo Flower

modal_left

ZAPISZ SIĘ
NA NEWSLETTER


Zapisz sie!