x

Remont

Remont: zachęcamy do malowania!

Letni remont

Przed rozpoczęciem prac należy meble, podłogi, grzejniki, gniazdka elektryczne, okna i drzwi osłonić folią i taśmą malarską. Następnie musimy dokonać oceny powierzchni ścian. Sprawdzamy, czy nie ma rys i pęknięć, które wymagają naprawy.

Jeżeli są, należy je zaszpachlować masą naprawczą Knauf Uniflott. Możemy też opukać ściany. Gdy usłyszymy charakterystyczny głuchy odgłos, to znak, że tynk odspoił się od muru i trzeba go skuć. Powstałe ubytki należy oczyścić i zagruntować odpowiednim preparatem, w zależności od rodzaju tynku na ścianie. Do tynków gipsowych polecamy środki gruntujące Knauf Universalgrund  lub Knauf Tiefengrund, do tynków cementowo-wapiennych Knauf Haftgrund.

Następnego dnia wypełniamy ubytki. Do naprawy tynku gipsowego rekomendujemy Knauf  Goldband Finish  lub Knauf Rotband Finish oraz gotową masę szpachlową Sheetrock. Aby uzupełnić braki w tynku cementowo-wapiennym można użyć jednego z tynków z rodziny Knauf Cover.  Jeżeli powierzchnia ściany ma być idealnie gładka, tynk pokrywamy dodatkowo szpachlą Knauf Uniwersalna Biała lub Knauf Uniwersalna Szara.

Kolejną ważną czynnością jest usunięcie ze ścian zabrudzeń i plam. Najlepiej zmyć je ciepłą wodą z dodatkiem detergentu, który nie zawiera substancji nabłyszczających. Gdy powierzchnia ścian jest całkowicie sucha, możemy przejść do gruntowania. Zastosowanie gruntu zmniejsza zużycie farby i zapobiega pyleniu tynku. Gruntowania wymagają przede wszystkim nowe tynki, zwłaszcza gipsowe oraz okładziny z płyt gipsowo-kartonowych. Do gruntowania należy zastosować wymieniony wcześniej środek Knauf Universalgrund. W przypadku czystych ścian, które są pokryte farbą, można ten krok pominąć.

Zanim chwycimy za pędzle i wałki, musimy jeszcze dokonać wyboru odpowiedniej farby – polecamy Knauf Farbę Akrylową do wnętrz. Malowanie rozpoczynamy od sufitu, dopiero potem przechodzimy do ścian. Pamiętajmy, aby nie malować od samego dołu lub góry ściany, ale zawsze od środka. Unikniemy nieestetycznych zgrubień, które powstają, gdy nie można dokładnie rozprowadzić farby przy suficie lub podłodze. Ważne, aby w trakcie malowania sufitu lub jednej ze ścian nie robić przerw. Dzięki temu na malowanej powierzchni nie będzie smug ani zacieków.

 

Udostępnij:

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak odpowiednio zabudować rury?

Proszę o odpowiedzi  na następujące pytania dotyczące >>>

Tynk na elewację ocieploną styropianem

Chcę ocieplić dom jednorodzinny za pomocą styropianu. Jaki tynk >>>

Jak wyrównać krzywe ściany

Planujesz remont? Nie musisz zatrudniać specjalnej ekipy. We >>>

Masa samopoziomująca na podłoża drewniane

Jak można zrobić samopoziomującą wylewkę na starej podłodze z >>>

Kiedy nie należy montować płyt gipsowych?

Największym wrogiem płyt gipsowych jest wilgoć. Dlatego w momencie >>>

Jak wykonać test jakości styropianu

Jeszcze do niedawana klienci nie byli w stanie samodzielnie >>>

Czy szpachlować powierzchnie kartongipsu?

Robert z Wrocławia: Czy można malować ściany z kartongipsu bez >>>

Wylewka pod ogrzewanie podłogowe?

Marcin z Płocka: Planuję zainstalowanie w domu ogrzewania >>>

Boniowanie: modne wykończenie

Przy wykańczaniu elewacji ocieplanej styropianem karierę robi >>>

Czy warto zainwestować w dobrą wylewkę?

Zalety ogrzewania podłogowego są dobrze znane - idealny z punktu >>>

Ciepła i cicha sypialnia na poddaszu

Wełna mineralna w dachu skośnym zapewnia doskonałą izolację >>>

Jak prawidłowo wykonać suche tynki?

Istnieje wiele możliwości wykończenia wewnętrznych ścian >>>

CZYTAJ PODOBNE