x

Podłogi

Wyrównanie podłogi pod terakotę i panele

Wyrównanie podłogi pod terakotę i panele

Kiedy wchodzimy do nieznanego nam pomieszczenia naszą uwagę przykuwa bardzo często podłoga. To ona decyduje o pierwszym wrażeniu i tak naprawdę o tym, jak odbieramy dane wnętrze i jak się w nim czujemy.

To dobra wiadomość dla tych, którzy pragną odmiany w swoim domu. Wystarczy wymienić podłogę, aby mieszkanie od razu zyskało na wyglądzie.

Zanim jednak  zdecydujemy się na parkiet, panele, terakotę czy gres musimy wiedzieć, że żadna z tych okładzin podłogowych nie będzie się dobrze prezentowała, jeśli nie zostanie równo ułożona.  Światło dzienne padające z okien ale też i światło sztuczne bezlitośnie odsłonią wszelkie nierówności i defekty.

W nowych budynkach podłoża pod posadzki zwykle są równe.  Z problemem borykają się właściciele domów i mieszkań budowanych w minionej epoce.  Tutaj potrzebna jest interwencja.  Położenie nowej wylewki  wydaje się zadaniem dość karkołomnym, choć nie niemożliwym.  Należałoby zdjąć poprzednią okładzinę, np. płytki PCV,  skuć starą wylewkę, zagruntować podłoże środkiem gruntującym KNAUF ESTRICHGRUND, poczekać aż wyschnie i dopiero potem wylać np. 3 cm warstwę wylewki anhydrytowej KNAUF FE LARGO. Efekt końcowy będzie idealny, ale do położenia okładziny końcowej trzeba poczekać około 3 tygodni, aż wylewka całkowicie wyschnie.

Kiedy nierówności nie są zbyt duże i mamy mniej czasu na remont, możemy  stare wylewki cementowe bez ich skuwania wyrównać  przy pomocy masy samopoziomującej KNAUF M3 ALLROUND, po wcześniejszym zagruntowaniu podłoża środkiem gruntującym  KNAUF HAFTEMULSION. To też mokra wylewka, ale w przypadku nierówności np. 0,5 cm wysycha w ciągu tygodnia a nie trzech.

W ekspresowym tempie  możemy natomiast wyrównać podłogi, układając  na zastanym podłożu suchy jastrych.  Na czym to polega? Na nierówne podłoże wysypujemy suchą podsypkę, która wyrówna nam poziom podłogi, zagęszczamy pacą i układamy twarde płyty gipsowe KNAUF BRIO. Płyty sklejamy na zakładkę i dodatkowo skręcamy wkrętami.  Tak przygotowana podłoga gotowa jest do położenia okładziny zewnętrznej, np. paneli. Dla pewności  zaleca się gruntowanie środkiem gruntującym KNAUF ESTRICHGRUND.

 

Udostępnij:

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Płyta styropianiowa Floor-Therm

Czy płyta styropianowa Floor-Therm swoimi właściwościami oporu >>>

Remont: fuga szeroka czy wąska?

Fuga stanowi estetyczne wykończenie okładziny ceramicznej oraz >>>

Wylewka samopoziomująca na szlichcie

Chcę położyć gres na podłodze garażu. Była tam zrobiona >>>

Dylatacja przy robieniu wylewki?

W dużym pokoju o wymiarach 5x4m mojego mieszkania w bloku chciałbym >>>

Jak wyrównać krzywe ściany

Planujesz remont? Nie musisz zatrudniać specjalnej ekipy. We >>>

Dachy skośne: metody izolacji poddasza

Jedna warstwa izolacji pomiędzy krokwiami dachu skośnego pozwala na >>>

Ciepła i cicha sypialnia na poddaszu

Wełna mineralna w dachu skośnym zapewnia doskonałą izolację >>>

Wełna mineralna – System KNAUF THERMO W

Wełna mineralna jest zwykle droższym materiałem izolacyjnym. >>>

Podłoga, posadzka, jastrych, wylewka?

Podłogę zamiatamy, odkurzamy, myjemy. Potocznie podłogą jest to, >>>

Styropian do systemów ociepleń

Jestem na etapie zakupu systemu ocieplania na styropianie do mojego >>>

Który tynk jest lepszy do ścian?

Chcę wytynkować domek, ściany z porothermu, mieszkalny, nowy ok. >>>

Ocieplenia: przewodnik po izolacjach

W jednym budynku można zastosować wiele rodzajów styropianu. Czym >>>

CZYTAJ PODOBNE