x

Przebarwienia tynku na elewacji

Elewacja

Ociepliłem budynek stosując jako warstwę wykończeniową tynk mineralny. Roboty tynkarskie wykonywano na końcu października, a po niespełna dwóch tygodniach na elewacji pojawiły się białe miejscowe przebarwienia. Jaka jest przyczyna pojawienia się przebarwień. W jaki sposób można poprawić wygląd takiej elewacji ?

Odpowiada ekspert firmy Knauf:

Na początku chciałbym zwrócić Pana uwagę na okres, w jakim wykonano prace dociepleniowe. Miesiące jesienne nie są odpowiednim okresem do wykonywania tego typu prac ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne (niska temperatura, duża wilgotność i opady). Biało-szare wykwity, które pojawiły się u Pana na elewacji nie są wynikiem złej jakości zaprawy tynkarskiej.

Stosowanie tynków mineralnych cienkowarstwowych w czasie dużej wilgotności powietrza, deszczów i niskich temperatur sprawia, iż proces wiązania wydłuża się, a wodorotlenek wapnia wędrując na zewnętrzną powierzchnie tynku karbonizuje w węglan wapnia, czyli w Pana przypadku białe przebarwienia. Aby doprowadzić elewację do stanu spełniającego Pana oczekiwania proponuję zastosować Knauf Farbę silikonową egalizacyjną, co na pewno poprawi estetykę elewacji i właściwości powłoki.

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE