x

5 pomysłów na prysznic w łazience

Często słyszymy, że kuchnia jest sercem domu. My stawiamy ryzykowną tezę, że jest nim łazienka. W niej przecież rano przygotujemy się do rozpoczęcia kolejnego dnia, a wieczorem po nim odpoczywamy. Jak urządzić łazienkę? Zacznijmy od pomysłu na prysznic. Zainspiruj się naszymi propozycjami.

1. Pomysł na prysznic w łazience

Duża elegancka mistrzowska łazienka z prysznicem i dużą wanną obok niego. Ważna jest konstrukcja przestrzeni kabiny. Przejrzyste ścianki nie zacieśniają przestrzeni. Najlepiej sprawdza się taka, która ma niemal niewidoczne (cienkie i lekkie wizualnie) profile konstrukcyjne. Dzięki temu udało się tutaj uniknąć efektu zmniejszenia łazienki.

shutterstock_295224473

2. Pomysł na prysznic w łazience

Białe kafelki, jasne ściany, prysznic połączony z wanną, duże lustro. To nowoczesna łazienka. To świetny sprawdzony sposób pomysłu na prysznic – w wannie. Co ważne, zasłonki znów stały się modne. Jeśli wybierzesz białą zasłonkę, łazienka będzie wyglądała na większą. W sklepach można również dostać graficzne zasłonki w zdecydowanych, zabawnych kolorach, które będą cieszyły oko i wizualnie pełniły rolę „małej ścianki”.

shutterstock_262031966

3. Pomysł na prysznic w łazience

W Polsce dominują małe łazienki, którą są nieodłącznym elementem mieszkań z wielkiej płyty. Mała łazienka z prysznicem może wyglądać stylowo nawet w bloku. Możesz zamontować na niej parawan nawannowy (z tworzywa sztucznego bądź szklany). Do wyboru masz parawany proste (jedna tafla) oraz składane – na ogół dwu-, trzyskrzydłowe.

shutterstock_182665187

4. Pomysł na prysznic w łazience

Eksplozja radosnego koloru z prostokątnym standardowym prysznicem. Jego ramy są kolorystycznie dopasowane do całokształtu. Drzwi są przeźroczyste, co powoduje, że przestrzeń łazienki wizualnie zostaje powiększona. Przed kabiną potrzebna jest wolna przestrzeń, która pozwoli swobodnie wyjść spod prysznica, wytrzeć się i ubrać, wystarczy 80×90 cm.

shutterstock_321728786

5. Pomysł na prysznic w łazience

Podstawową zasadą na powiększenie powierzchni jest pozbycie się wanny i zamontowanie prysznica. Widzimy tutaj niezmiennie modny natrysk bez brodzika, który nadaje łazience lekkości i przestrzeni. Sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Warto zasłonić go drzwiami ze szklana taflą, by nie zachlapać reszty podłogi.

shutterstock_238947976

 

Podłogę i ściany wokół prysznica, a także pod prysznicem trzeba uszczelnić i zabezpieczyć przed wnikaniem wody przez płytki do podłoża. Chociaż kafelki są wodoszczelne. Jednak słabym punktem są spoiny znajdujące się między nimi. Konieczne jest wykonanie hydroizolacji, której zadaniem jest ochrona materiałów znajdujących się pod spodem przed zniszczeniem spowodowanym wilgocią. W razie awarii instalacji hydroizolacja pozwoli również ograniczyć szkody. Do uszczelniania podłoży pod płytkami w łazience stosuje się przede wszystkim masy uszczelniające , popularnie nazywane foliami w płynie. Poza folią w płynie lub zapraw wodoszczelnych do dobrego wykonania warstwy izolacyjnej konieczne są elementy uzupełniające – taśmy oraz kołnierze uszczelniające.

 

PORADNIK TECHNICZNY

Folia w płynie Knauf HydroFlex

hflex

Knauf Taśma uszczelniająca

Knauf-Tasma-uszczelniajaca

WIĘCEJ:

https://www.profit.knauf.pl/porada/id/188/folia-w-plynie-jak-stosowac

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE