x

Polistyren ekstrudowany do izolacji

Elewacja

Jaki Wasz polistyren ekstrudowany najlepiej użyć na ściany fundamentowe, a jaki na płytę? Jaki ma on współczynnik cieplny? Jak go się układa i na jaki klej?
Pozdrawiam
Czytelnik

Odpowiada Ewa Kosmala, dyrektor techniczny firmy Knauf Insulation:

Na ściany fudamentowe polecam Polyfoam C-350 TG l, ktorego płyty mają specjalnie wykończone krawędzie (na tzw. pioro-wpust), co zapewnia ciągłość termoizolacji. Deklarowany wspołczynnik przewodzenia ciepła  ID wynosi od 0,033 do 0,036 W/mK w zależności od grubości płyty.

Płyty Polyfoam przykleja się do ściany fundamentowej albo za pomocą kleju bezrozpuszczalnikowego stosowanego do styropianu, albo – po wykonaniu hydroizolacji – przyklejamy je na plackach o średnicy ok. 10 cm tą samą masą którą zastosowaliśmy jako hydroizolację bitumiczną (najczęściej dwukomponentową).

polyfoam1605×88mm-45.jpg

Dopuszcza się zastosowanie zamiast płyt Polyfoam C-350 TG płyty o bokach gładkich Polyfoam C-350 SE. Należy jednak wtedy zwrócić uwagę na dokładność ułożenia płyt na ścianie fundamentowej, tak aby płaszczyzna termoizolacji była jednolita.

Do termoizolacji płyty fundamentowej polecamy Polyfoam C-350 SE o wykończeniu boków na tzw. zakładkę. Wyjątkowe właściwości płyt Polyfoam C-350 SE znajdują zastosowanie przy izolowaniu płyt fundamentowych i podłóg posadowionych bezpośrednio na gruncie. Płyty te mogą być instalowane w tradycyjnym układzie warstw – powyżej warstwy betonowej i warstwy izolacji przeciwodnej lub w tzw. “odwróconym układzie warstw”.

W tym drugim przypadku płyty Polyfoam C-350 SE lub LJ  z uwagi na wysoką wytrzymałość mechaniczną mogą być układane bezpośrednio na zagęszczonym podłożu, pod izolacją przeciwwilgociową i w takim przypadku wykonywanie podłoża z “chudego” betonu nie jest konieczne. Rozwiązanie takie jest znacznie prostsze z punktu widzenia wykonawstwa ipoprawniejsze z punktu widzenia fizyki budowli.

Deklarowany wspołczynnik przewodzenia ciepła   lD  wynosi od 0,033 do 0,037 W/mK w zależności od grubości płyty.

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE