x

Bajkowy pokój dla dziecka

Urządzanie dziecięcego pokoju może dać wiele frajdy zarówno pociechom, jak i ich rodzicom. Bajkowy pokój pozwala malcom codziennie przenosić się w baśniową krainę. Podpowiadamy, jak zaaranżować wymarzony pokój dla dziecka.

Wystrój w stylu bajki Masza i Niedźwiedź czy może nawiązujący do świata Smerfów lub Muminków? Pokój dziecka to miejsce, w którym możemy dać się ponieść fantazji i zastosować mnóstwo różnych trików, które pozwolą zamienić to pomieszczenie w baśniową krainę. Wiele z nich wcale nie wymaga dużych nakładów ani czasu, ani pieniędzy.

Podstawą udanej metamorfozy jest określenie motywu przewodniego pokoju. Wybór ulubionej bajki pozwoli określić nie tylko kolorystykę pokoju, ale również lepiej zaplanować dodatki, które nadadzą wnętrzu ostateczny charakter.

Kolorowe ściany

Jeśli wiemy już, w jaką krainę chcemy zmienić pokój dziecka, możemy zaplanować kolor ścian. W pokoju dziecięcym nic nie musi być oczywiste i kolory mogą być inne na każdej ścianie, o ile tworzą harmonijną całość. Dobre rozwiązania to także fototapeta położona na jednej ze ścian albo namalowanie na niej bohaterów z bajki lub elementów z baśniowego świata.

Nie bójmy się też kolorowych sufitów. Pomalowanie ich, np. na niebiesko, pozwoli imitować niebo, a jasna zieleń może się kojarzyć z koroną drzewa. Bogaty wybór farb umożliwia dowolne kształtowanie przestrzeni bajkowego pokoju, a ich trwałość i odporność na zmywanie i plamy pozwoli dłużej zachować wspaniały efekt.

 

Dodatki i meble z bajkowym motywem

Kiedy ściany są już pomalowane na odpowiednie kolory, czas na meble i dekoracje. Łóżko dziecięce to jeden z tych elementów, które możemy zaaranżować na przeróżne sposoby, np. zamieniając je w samochód wyścigowy lub statek. Łóżko piętrowe łatwo wyposażymy w dodatkową zjeżdżalnię, a antresola może udawać domek na drzewie.

Ciekawymi dodatkami są również wszelkie kolorowe naklejki, np. na ściany i sufity, takie jak chmurki czy fluorescencyjne gwiazdy, które po zmroku zamienią sufit dziecięcego pokoju w rozgwieżdżone, nocne niebo. Dopełnieniem niepowtarzalnej całości będą dopasowane kolorystycznie zasłony i maskotki z ulubionej bajki.

Regał z płyt gipsowo-kartonowych

Dzięki płytom gipsowo-kartonowym regał, zwłaszcza w pokoju malucha, nie musi być nudnym meblem. Zastosowanie płyt g-k pozwala formować dowolne kształty, jak np. rozchodzące się od namalowanego na ścianie pnia gałęzie drzewa. Warto sięgnąć po wzmocnione płyty Knauf Diamant, które dzięki zwiększonej wytrzymałości z pewnością sprostają potrzebom najmłodszych użytkowników. Na wyścigi dziecięcych jeździków odporny będzie tynk do zadań specjalnych – twardy, odporny na uderzenia – tynk Knauf Diamant.

Oprócz płyt g-k potrzebne są odpowiednie profile i masa szpachlowa, a większość prac wykonamy, używając podstawowych narzędzi. Dodatkowo po wykonaniu możemy pomalować taki regał na pasujące kolory, dzięki czemu jeszcze lepiej wtopi się on w świat dziecka, jednocześnie pozwalając na zachowanie porządku lub stając się miejscem ekspozycji zabawek.

W urządzaniu pokoju dla dziecka najważniejsze jest określenie jego „tematyki” i wykorzystanie materiałów odpowiedniej jakości, które wytrzymają dziecięce fantazje, ułatwiając utrzymanie przestrzeni w czystości.

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE