x

Białe wnętrza bez nudy. 10 świetnych mieszkań w bieli

Biel to kolor roku 2016. Działa odprężająco. Przywołuje spokój. Według badań większość ludzi czuje się najlepiej, kiedy znajdują się we wnętrzach o białych ścianach. Mają one również tę zaletę, że wyglądają zawsze świeżo i powiększają każde mieszkanie.
Podejdź do niej praktycznie, przecież żadnej zabrudzonej ściany nie da się tak szybko podmalować jak białej. Zainspiruj się naszymi propozycjami wnętrz, w których prowadzimy grę z bielą. Pasuje ona bowiem i do nowoczesnego minimalizmu, jak i stylu skandynawskiego, prowansalskiego oraz tradycyjnego.

1. Białe wnętrze – tło dla dekoracyjnych przedmiotów

zdjęcie 1

Z założenia białe ściany są uniwersalne. Są doskonałym tłem dla dekoracyjnych przedmiotów. Świetnie współgrają z innymi barwami. Aranżując wnętrza, w oryginalny sposób można dopasować do nich meble i dodatki.

2. Białe wnętrze w skandynawskim stylu

zdjecie2

Salon ten zainspirowany jest stylem skandynawskim, który charakteryzuje dowolność i oryginalne połączenia – starego z nowym. Białe ściany są ramą, która podkreśla kolorystykę mebli. W Skandynawii ciągle brak słońca, zasłony zatem będą wtapiać się w kolor ścian. Nie będą tworzyć żadnej ramy.

3. Białe wnętrze modernistyczne

zdjecie3

W modernistycznych wnętrzach na ten kolor malujemy nie tylko ściany, ale także białe podłogi. Często nawet wszystkie meble są białe. Decydując się na biel warto poszukać mebli o nietypowych kształtach, które wprowadzą różnorodność w monochromatycznej aranżacji, np. stolika.

4. Białe wnętrze – ciepło i prostota

zdjecie5

Wnętrze urzeka ciepłem i prostotą. Jest lekkie i delikatne. Przytulne dodatki i neutralne barwy, proste formy sprawiają, że ma się ochotę odpocząć. Nic nie odwraca naszej uwagi od nas samych.

5. Białe wnętrze z pastelową barwą

zdjecie6

W sytuacji kiedy biel wydaje nam się zbyt zimna i laboratoryjna, możemy ją ocieplić inną barwą, tworząc pastelowe odcienie. Takie wnętrze przywołuje przed oczy styl z filmów Almodovara.

6. Białe wnętrze – łazienka

lazienka1

Biel optycznie powiększa przestrzeń, rozjaśnia wnętrza i wywołuje wrażenie czystości. Jest nieodłącznym kolorem łazienek.

7. Białe wnętrze jak w Prowansji

prowansja

Wspomnienie Prowansji. Klasyka bieli! Rustykalne wnętrze potrafi urzec. To biel sprawiła, że wnętrze jest pełne świeżości i przestronne. Tej bieli nic nie zmąci.

8. Białe wnętrze – kuchnia

sypialnia1

Biel ma mnóstwo odcieni, od mlecznych, po ecru. Wybór należy do nas. Ten odcień bezpretensjonalnie współgra z szarością. Minimalizm w postaci czystej. Styl skandynawski, który stawia na lekkie meble w odcieniach bieli i szarości. Nic nie zakłóci nam snu.

9. Białe wnętrze – salon

maroko

Zastosowano tu ponadczasowe zestawienie kolorów: białe ściany jako tło, oraz barwy charakterystyczne dla marokańskich klimatów. Aż przyjemnie popatrzeć!

10. Białe wnętrze – kuchnia

ostatni

Grą kolorów wyraźnie zaznaczono tutaj miejsce na kuchni i na przedpokój. Brąz idealnie współgra z bielą. Jest elegancko i tradycyjnie.

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE