x

Raz modny jest plastik, raz metal, ale to drewno jest ponadczasowe

Raz modny jest plastik, raz metal, ale to drewno cieszy się mianem ponadczasowego materiału. Ma szlachetne i przyjazne barwy. Jest zdrowe, sprawdzone i bezpieczne. Przy odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji zachowuje niezmienne piękno przez długie lata.

slajder

Od ekstrawagancji do klasyki

Drewno wygląda dobrze w każdym wnętrzu. Swoim przyjaznym charakterem nawiązuje do ekologii, natury i odpoczynku. Powodzeniem cieszą się w tej chwili wszelkie połączenia tego naturalnego surowca z mdfem, metalem, szkłem czy tworzywami sztucznymi.

Drewniane motywy można aranżować również z naturalnym kamieniem, szkłem, żywicą czy betonem. To wręcz nada naszemu mieszkaniu bardziej industrialnego charakteru. Co ciekawe do łask wraca boazeria. Docenia ją szczególnie styl skandynawski, który rezygnuje z tradycyjnych lakierowanych desek na rzecz subtelnych przetarć.

Deski boazeryjne są szersze, wykonywane z różnych gatunków drewna i układane w poziomie, nie tylko w pionie. Nie pokrywają całych ścian, tylko ich wybrane części. Drugie życie otrzymują również palety, które po obróbce i lakierowaniu, otrzymują nową formę i zastosowanie np. jako szafki.

Coraz więcej właścicieli mieszkań decyduje się na drewniane meble „szyte na miarę”, czyli wykonane na zamówienie u stolarza. Tutaj możemy sobie pozwolić na ekstrawagancję i sami w pewnym stopniu je zaprojektować, lub zamówić wersję klasyczną. Zarówno w pierwszej jak i drugiej odsłonie mają one piękny, żywiczny zapach.

shutterstock_212620024

Łazienka lubi drewno

Drewno znakomicie prezentuje się obok szkła, ceramiki i kamienia. Połączenie jak znalazł do łazienki! Łazienki z drewnem są przytulne i bardzo eleganckie. Idealnie sprawdza się drewno bambusowe. Jest odporne na wilgoć i duże zmiany temperatur. Ma gustowny kolor, który ociepla łazienkową aranżację. W łazience sprawdzi się również: jawor, dąb, wiąz, orzech, akacja, czereśnia czy jesion. Wystarczy je profesjonalnie zabezpieczyć lakierem, olejem lub woskiem. Gdy zdecydujemy się na wykorzystanie drewna do wykończenia łazienki, możemy z niego ułożyć nie tylko podłogi, ale też wykorzystać je jako okładzinę ścienną czy do obudowania wanny.

shutterstock_382210675

Dodaj drewniany dodatek

Nic tak nie dodaje smaku naszemu mieszkaniu jak interesujące dodatki. Nawet jeśli już nadaliśmy naszemu mieszkaniu zdecydowany styl, kilka drobnych urozmaiceń z pewnością go podkreśli i ociepli. Może to być drewniany zegar, stojące czy wiszące lampy, półki o ciekawych, geometrycznych kształtach, praktyczne podstawki pod kubki na herbatę, szkatułki, rzeźby, ramki do obrazów i zdjęć, dekoracyjne misy lub rząd drewnianych połączonych ze sobą liter w napis home lub inny mający dla nas szczególną wartość. Decydujące jest też to, w jakich kolorach wybierzemy dodatki. Polecamy mleczne, karmelowe lub czekoladowe odcienie, ponieważ nieodłącznie kojarzą się one z przyjemnością, słodyczą i wygodą.

shutterstock_426098833

 

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE