x

Duże lustro – niecodzienny trend podbijający świat

Podczas urządzania domowych wnętrz coraz częściej wychodzimy poza schematy i szukamy nowych inspiracji. Zwracamy uwagę nie tylko na kwestie estetyczne, lecz także na funkcje praktyczne wielu rozwiązań. Coraz popularniejszy staje się trend, wykorzystujący duże lustra, które w prosty, piękny sposób zdobią i powiększają optycznie pomieszczenia.

Małe wnętrza

lustra-3

Wąskie korytarze, ciasne przedpokoje – to prawdziwy raj dla dużych tafli luster. Ten prosty trik pozwoli wam powiększyć optycznie przestrzeń. Możecie wybrać dowolny kształt oraz format. Zamontujcie lustro od podłogi do sufitu, bądź ułóżcie je poziomo wzdłuż ściany. Oba rozwiązania spowodują, że pomieszczenie stanie się mniej klaustrofobiczne i bardziej wszechstronne. Niekonwencjonalnym pomysłem będzie również umieszczenie dwóch luster na przeciwnych ścianach. To działanie zapewni optymalne zwiększenie i rozjaśnienie pokoju, przedpokoju lub łazienki.

Przestronny salon

lustra-4

Pokój dzienny to pokłady przestrzeni, które odpowiednio zagospodarowane staną się sercem domu. W dużych wnętrzach warto pomyśleć o większych lustrach w ciekawej, masywnej lub wyrazistej wzorniczo ramie. Dzięki temu możemy w prosty sposób oprzeć je o ścianę. Należy pamiętać, aby tafla została skierowana na pustą przestrzeń lub taką, która wskaże centralne miejsce pokoju. Oryginalna rama będzie piękną, podkreślającą charakter mieszkania dekoracją.

Romantyczna sypialnia

lustra-1

Miejsce wypoczynku powinno w szybki sposób pozwolić nam na relaks i wyciszenie. Lustro zamontowane w sypialni może np. pełnić rolę drzwi do garderoby umieszczonej w szafie.  Interesującym i niekonwencjonalnym pomysłem jest także umieszczenie tafli na suficie. Działanie to zaoszczędzi cenną przestrzeń, nie powodując zbędnego bałaganu. Lustro w tym miejscu sprawi wrażenie wyżej położonego sufitu, co optycznie powiększy nam sypialnię.

Luster możemy używać w każdym miejscu w domu. Odpowiednio użyte powiększą i rozjaśnią wnętrza w ciekawy i niestandardowy sposób. Pokażą również unikalny styl mieszkańców.

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE