x

Energia koloru – ożywiamy wnętrza

Jak w prosty i przyjemny sposób odświeżyć wnętrze? Czasem wystarczy naprawdę niewiele, aby pomieszczenie zyskało zupełnie nowy charakter. Kolory w mieszkaniu pozwalają nam wyrazić swoje upodobania i podkreślić styl, który preferujemy. Przedstawiamy modne kolory wnętrz.
Barwa ma znaczenie

Za pomocą kolorów możemy kształtować przestrzeń. Podział jest prosty. Chłodne odcienie optycznie oddalają ściany, ciepłe natomiast sprawiają wrażenie przybliżenia ich. Chcąc uzyskać konkretny efekt, powinniśmy zwrócić również uwagę na modne kolory wnętrz i stopień nasycenia barwy. Delikatne tonacje sprawią poczucie cofnięcia się przestrzeni, natomiast intensywne kolory wprost przeciwnie – przybliżenie. Dzięki tym prostym trikom, możecie w dowolny sposób kreować swoją przestrzeń w mieszkaniu. Farby w różnorodnych barwach znajdziecie na naszej stronie http://knauf.pl/produkty/knauf-farba-akrylowa-do-wnetrz .

soggiorno

Energia koloru – ożywiamy wnętrza

Kontrast jest modny

Kolor ścian jest istotny. Białe, szare lub beżowe – te barwy najlepiej sprawdzą się u wielbicieli zmian. Baza w postaci neutralnych farb pozwoli nam na szaleństwo z dodatkami. Miłośnicy skandynawskich wnętrz, pokochają połączenie szarości z odcieniem pudrowego różu. Poduszki, obraz oraz puszysty dywan w piękny sposób stworzą spójną całość. Jeśli jednak preferujecie mocne akcenty – postawcie na białe ściany – śnieżnobiałą farbę znajdziecie na http://knauf.pl/produkty/knauf-farba-akrylowa-biala-do-wnetrz i np. czerwone dodatki, które ożywią i ocieplą pokój podkreślając temperament mieszkańców. Więcej rozwiązań dla białych ścian znajdziecie w naszym artykule – Białe wnętrza bez nudy.

interior with sofa. 3d illustration

Energia koloru – ożywiamy wnętrza

Kolor słońca

Pragniecie rozjaśnić i ocieplić wnętrze? Kolor żółty ma wiele odcieni, dzięki czemu każdy z nas znajdzie odpowiedni dla siebie. Może być intensywny jak płatki kwitnącego słonecznika lub wprost przeciwnie – blady, wpadający lekko w beż. Bez względu na jaki odcień postawicie, uzyskacie efekt rozjaśnionego pomieszczenia nawet w pochmurne dni. Użycie żółtej barwy zalecane jest w małych i słabo oświetlonych wnętrzach. Należy jednak pamiętać, że zbyt intensywne kolory męczą i drażnią oczy, dlatego należy łączyć je ze stonowanymi barwami.

interior with sofa. 3d illustration

Energia koloru – ożywiamy wnętrza

 

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE