x

Fokus na nowatorską podłogę

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze! I takie samo hasło przyświeca wnętrzom. Bo nie jest ważne, czy wchodzisz do biura, sklepu czy mieszkania, najpierw w oczy rzuca się… podłoga. Jeśli chcesz, by robiła wrażenie na wszystkich, postaw na niebanalne i nieoczywiste rozwiązania.

Żywica onieśmiela

shutterstock_133868045

Ostatnio bardzo modne i wybierane do wnętrz mieszkalnych stają się posadzki żywiczne. Kojarzone są one przede wszystkim z ogromnymi powierzchniami np. podziemnych garaży i magazynów, których szara lub biała posadzka błyszczy z daleka. Jednak to rozwiązanie świetnie sprawdza się także w domu. Można wybierać w wielu kolorach, zarówno matowych jak i błyszczących, a w przezroczystych zatopić różne przedmioty czy grafiki.

shutterstock_262900394

Jednak, by taka podłoga służyła nam wiele lat, a kiedy już się znudzi, mogła być przykryta terakotą lub panelami, musi być dobrze osadzona. Dlatego pamiętaj, by odpowiednio przygotować pod nią podłoże. Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem będą wylewki samopoziomujące.

Kamień  w domu

shutterstock_401137390

Naturalnie, ale nie z drewna? Pomyśl o podłodze z kamienia. Jest ona praktycznie niezniszczalna! Najbardziej popularny jest marmur i granit. Najlepszy wizualny efekt dają tzw. slaby czyli płyty, które wycina się z surowych skalnych bloków. Wtedy ograniczamy liczbę złączeń na podłodze.

shutterstock_193629914

Jednak taki kamień jest bardzo drogi. Na szczęście producenci zadbali także o klientów z mniej zasobnymi portfelami. Ci mogą pokusić się o płytki z kamienia np. w kształcie kwadratów. Idealnie pasują do łazienek i są proste w montażu. Kiedy zastosujemy odpowiednie wylewki samopoziomujące, płytki z kamienia zwyczajnie przyklejmy na klejową zaprawę.

Spotkanie z betonem

shutterstock_299121314

Masz do wyboru dwie opcje. Pierwsza, powiększająca optycznie przestrzeń – podobna do podłogi z żywicy to tzw. bezspoinowa wylewka betonu. Jeśli jednak to rozwiązanie jest dla ciebie zbyt nowatorskie, ale kochasz beton, postaw na płyty. Możesz wybierać w różnych wymiarach. I pamiętaj, że zarówno betonowa podłoga wylewana, jak i ta z płyt daje ci jeszcze jedną szansę wyboru. Jeśli lubisz mat postaw na betonową posadzkę zacieraną z efektem satynowym lub na polerowaną z połyskiem. W obu przypadkach efekt będzie murowany!

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE