x

Geometryczne wzory we wnętrzu, czyli zabawa figurami

Era prostych i stonowanych dodatków do wnętrz powoli przemija. W trakcie dekorowania swoich czterech ścian stajemy się coraz odważniejsi i nadajemy im indywidualnego, wyrazistego charakteru. Geometryczne motywy pojawiają się w nawet najmniejszych elementach wyposażenia domu,  przez co dodają mu temperamentu i stanowią kontrast dla schludnych pomieszczeń.

Niebanalne akcesoria

wzory-3

Proste, minimalistyczne kształty potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat we wnętrzu. Dodatki w geometryczne wzory doskonale sprawdzają się zarówno w stonowanych pomieszczeniach, jak i nowoczesnych. Ciekawe desenie możemy ulokować między innymi na poszewkach od poduszek, miękkich kocach, bieżnikach na stołach oraz wyrazistym dywanie.. Możemy również wybrać geometrię na produktach codziennego użytku. Lampa z sześciennym kloszem da świetny efekt wizualny, który wpisze nasze mieszkanie w najnowsze designerskie trendy. Aktualnie w sklepach można znaleźć szeroką gamę produktów stworzonych z najróżniejszego tworzywa, dzięki czemu każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

Mocny akcent

Geometryczne wzory sprawdzą się doskonale na ścianach. Należy jednak pamiętać, aby zachować umiar. Gdy decydujemy się na tapetę w szachownicę, sześciany czy romby w kontrastujących, mocnych kolorach, powinniśmy umieścić ją wyłącznie na jednej ścianie, aby nie przytłoczyć wnętrza.

Jeśli jednak wybierzemy tapetę w pastelowych barwach, zasada się zmienia i możemy umieścić ją na dwóch przeciwległych lub równoległych do siebie ścianach.

Wyrazisty design

wzory-2

Trendy wnętrzarskie bardzo szybko ulegają zmianom, dlatego przy wyborze wyposażenia mieszkania warto kierować się własnymi preferencjami. W tym sezonie projektanci wnętrz stawiają przede wszystkim na proste i wyraziste formy geometryczne. Print w kwadraty, koła, długie prostokąty itp. prezentuje się doskonale na dużych i miękkich kanapach w klasycznym kształcie oraz powracających do łask pufach o prostym fasonie.

Geometryczne wzory są doskonałym rozwiązaniem, kiedy pragniemy nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru. Projektanci pokochali ten trend, inspirowany lekko klimatem Alicji z Krainy Czarów i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie z niego zrezygnowali. Jeśli jesteście odważni i lubicie eksperymentować, to ten design jest w sam raz dla Was!

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE