x

Jak urządzić domowe SPA? 6 inspiracji

Słowo SPA wywodzi się od nazwy belgijskiego miasta, które sławne jest ze swoich źródeł mineralnych. Zabiegi zdrowotne z użyciem wody doceniano już w starożytnym Rzymie. Nazwa SPA oznacza znaczy Sanitas per aqua, czyli: zdrowie przez wodę. Jak urządzić łazienkę, by domowe SPA mieć codziennie?

1. Jak urządzić domowe SPA? Kolor ma znaczenie

Zasada jest taka, że jasne tonacje kojarzą się z czystością i świeżością oraz wnętrzem SPA. Na jaki kolor się zdecydować? Polecamy biały, brązowy lub niebieski. Pierwszy przynosi spokój i dobre samopoczucie, łagodzi nerwy i uspakaja. Nadaje wnętrzu delikatności i w połączeniu z delikatnymi kwiatowymi dodatkami tworzy romantyczne wnętrze. Kolor brązowy natomiast jest bezpieczny i ciepły. Polecany dla osób poszukujących bezpieczeństwa. Niebieski to symbol relaksu, spokoju i odpoczynku. Świetnie współgra z ceramiką i jasnymi płytkami.

2. Jak urządzić domowe SPA? Ważne są dodatki

shutterstock_230577190

Cudownie miękkie ręczniki, kremy, balsamy, kadzidełka powinny zostać wyeksponowane na eleganckich półkach. Na półki idealnie sprawdza się bambus. Delikatny, eteryczny a jednak silny! Do kąpieli dodawaj różane olejki, pieniące się płyny i musujące kostki, które pobudzą twoje zmysły. Świece to obowiązkowy element Twojego domowego SPA.

3. Jak urządzić domowe SPA? Miejsce na rośliny

shutterstock_288741569

Bromelie, kroton, bluszcz, fikus, papirus, dracene, storczyki – te rośliny świetnie sprawdzają się w naszym domowym SPA, czyli łazience. Lubią wilgotne i ciepłe miejsca. Wymagają jednak nasłonecznienia, czyli okna. Jeśli w łazience nie mamy okna, możemy hodować sansewierię, skrzydłokwiat, zamiokulkas, zielistkę. Kwiaty w łazienkach są coraz wyraźniej zaznaczającym się trendem. Ich obecność dodaje pomieszczeniom uroku i sprawia, że wyglądają na mniej sterylne.

4. Jak urządzić domowe SPA? Światło nastrojowe

shutterstock_301216427 (1)

Odgrywa dużą rolę. W łazience powinno być kilka źródeł światła. Można nim optycznie powiększać wnętrze i budować nastrój. Według normy do oświetlenia ogólnego łazienki o powierzchni 6 m2 potrzebujemy żarówki o mocy 75 W. Zwykle do łazienki używamy dwa razy mocniejszego, a to duży błąd. Do oświetlenia prysznica i wanny zamontuj światło miejscowe.

5. Jak urządzić domowe SPA? Postaw na lustro

lustro

Czy można wyobrazić sobie stosowanie zabiegów SPA bez patrzenia w lustro? Duże lustro potrafi zwielokrotnić efekt domowego SPA. Powiększa łazienkę i rozświetla ją. W barokowej ramie nada naszej łazience przepychu. Dużą uwagę skupmy na oświetleniu wokół luster. Polecamy kilka małych opraw nad górną krawędzią i po obu stronach lustra w odległości 5-10 cm od jego ramy. Ze względów praktycznych dolna krawędź lustra zainstalowanego nad umywalką powinna znajdować się co najmniej 20 cm nad nią, by uchronić jego taflę przed wodą.

6. Jak urządzić domowe SPA? Wanna to podstawa

shutterstock_247255288

W centrum twojego domowego spa postaw luksusową wannę. Powinna być duża, wygodna i zachęcać do tego, aby się w niej zanurzyć i już nigdy nie wychodzić! To powinna być atrakcja na podwyższeniu-podeście.

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE