x

Łazienka dla pary

Łazienka to miejsce, które musi sprzyjać intymności, a zarazem być dobrze przystosowana do naszych potrzeb. Gdy korzystacie z łazienki we dwoje, komfort musi być także podwójny!

Projektanci wyposażenia i architekci wnętrz wymyślają wciąż nowe rozwiązania. Całkiem niedawno reklamowali na przykład toaletę typu TwoDaLoo, z której korzystać mogą dwie osoby jednocześnie. Hasło reklamowe brzmi „Dla par, które dzielą wszystko”. Ten pomysł nie znalazł jednak wielu zwolenników, w przeciwieństwie do podwójnych wanien, kabin prysznicowych lub umywalek.

Kąpiel we dwoje

Wanna to nie tylko miejsce służące higienie. To przestrzeń do najlepszego relaksu. A jeśli możemy relaksować się we dwoje, to nic lepszego nie może nas spotkać. Wybór jest spory: wanny narożne, owalne, okrągłe, wpuszczane w posadzkę (to wymaga dostosowania już na etapie projektowania domu), wanny z panelem do hydromasażu, stojące centralnie, żeliwne, ze sztucznego marmuru szklane lub akrylowe.

Najdłużej ciepło utrzyma się w wannie akrylowej, ale ten efekt można zawsze wspomóc fachową obudową, np. z użyciem styropianu. Izoluje ona wannę termicznie i  wygłusza ją (nalewanie wody nie powoduje hałasu).

Lustereczko, powiedz przecie…

…że moja ukochana jest najpiękniejsza na świecie. W łazience nie może zabraknąć luster. Możemy w nich skontrolować stan własnej urody o poranku, skorzystać przy goleniu, robieniu makijażu i układaniu fryzury. Gdy w łazience panuje pośpiech, a tak bywa o poranku, lustra nie może zabraknąć dla nikogo. Dlatego świetnie sprawdza się duże powierzchnie przyklejane bezpośrednio na ścianę.

Warto pomyśleć też o toaletce do wykonywania makijażu, szczególnie gdy metraż pozwala na postawienie kolejnego mebla. Pięknie, nawet w nowoczesnych wnętrzach sprawdzi się antyczny mebel.

Razem czy osobno?

Gdy myjemy zęby, każde z nas potrzebuje dostępu do wody i zlewu. Dlatego w łazience dla dwojga powinny się znaleźć dwie umywalki. Jeśli jednak nie chcesz by poranna lub wieczorna higiena rozdzieliła was, zamontuj dużą umywalkę dla dwojga z dwiema bateriami. Pięknie wygląda duża ceramiczna forma nakładana na blat z litego drewna lub marmur, na którym można ustawić dodatkowo potrzebne kosmetyki. Taka wspólna umywalka jest też łatwiejsza do sprzątania.

Grafiki i ozdoby

Wbrew pozorom na ścianach łazienki sprawdzą się nie tylko kafelki. Możesz wybrać panele szklane, przy dobrej izolacji drewno a nawet tapety. Zakochanym proponujemy takie w miłosne lub romantyczne motywy. Ważne by były dostosowane do wilgotności panującej w łazience.

Nie unikaj też odpowiednio zabezpieczonych grafik i innych elementów dekoracji, takich jak świeczniki lub olejki zapachowe w szkle. Na nastrój w łazience ma wpływ także oświetlenie. Dobrze by było rozproszone.

By nic was nie rozpraszało…

Korzystanie z łazienki może być komfortowe tylko wówczas, gdy jest dobrze zabezpieczona przed wodą. Same płytki ceramiczne nie zapewniają dostatecznej ochrony. Może pod nie przenikać woda, powodująca zagrzybienie, a nawet uszkodzenie ścian i podłóg zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Wykonanie hydroizolacji zawsze jest sprawą ważną – a gdy podłoże pod płytkami wykonane jest z materiałów takich jak tynki gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, bloczki z betonu komórkowego jest sprawą bezdyskusyjną. Możesz do tego wykorzystać  folię w płynie.

Jeśli jednak wielkość pomieszczenia nie pozwala ci na ustawienie dużej wanny, podwójnej umywalki, to pamiętaj: duża miłość świetnie wypada w małej przestrzeni. Sprawdza się to w sypialni, więc dlaczego by nie w łazience?

Udostępnij:

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Eleganckie szafki na buty w przedpokoju

Przedpokój to wizytówka naszego domu. Aby był elegancki, czysty i >>>

Sypialnia i salon w jednym pomieszczeniu

Aranżacja sypialni w kawalerce wcale nie musi być trudna! >>>

Łazienka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to nie tylko moda. W swojej definicji zakłada on >>>

Trendy: krany z drukarki 3D

Krany Twisted to pierwsze baterie umywalkowe wydrukowane techniką >>>

Najpiękniejsze sypialnie na poddaszu – pomysły

Dobrze zaplanowana sypialnia na poddaszu może stać się >>>

Styl marynarski w sypialni

Styl marynarski, rodem z Saint Tropez to jeden z najgorętszych >>>

Jak urządzić swój salon? Projekty wnętrz

Nowoczesne projekty wnętrz view presentation (tags: podwieszany >>>

Jak podzielić pokój rodzeństwa?

Urządzenie funkcjonalnego i wygodnego pokoju dla rodzeństwa to nie >>>

Urządzamy sypialnię w stylu glamour

Chcesz urządzić swoją sypialnię niczym w pałacu? Najważniejszy >>>

Jak dobrze oświetlić przedpokój?

Przedpokój jest bardzo ważnym miejscem w naszych mieszkaniach. To >>>

Sposób na oryginalne wnętrze- nietypowe ściany działowe z płyt gipsowo-kartonowych

Zakres zastosowania dla płyt gipsowo-kartonowych jest praktycznie >>>

Dom, w którym rośnie drzewo

Mansfield House w Los Angeles to niezwykły dom zaprojektowany przez >>>

CZYTAJ PODOBNE