x

Łazienka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to nie tylko moda. W swojej definicji zakłada on – co prawda – posiadanie małej ilości rzeczy, jednak muszą być one doskonale do siebie dobrane, praktyczne oraz utrzymane w jak najlepszym porządku. Polecamy go więc osobom, które cenią nowoczesność i funkcjonalność.

shutterstock_328088318

Styl skandynawski wyrósł na dalekiej Północy; w klimacie, w którym brakuje światła, stąd dominująca biel we wnętrzu. Dzięki niej uzyskujemy rozjaśnienie przestrzeni, przez co optycznie staje się ona większa. Podłogowa ceramika łazienkowa powinna być możliwie jak najprostsza, bez zbędnych ozdób czy motywów. Białe i gładkie kafelki podkreślą minimalny i surowy charakter wnętrza. Poza tym biel jest zawsze uniwersalna i modna.

shutterstock_321333383

Jest ona również idealnym tłem do naszych stylowych mebli, prostych, praktycznych ale – eleganckich. Ich dopełnieniem mogą być jutowe lub wiklinowe koszyki. Dobierzmy również dodatki, takie jak: świece, ręczniki czy dywaniki. Co ciekawe, im więcej luster tym lepiej, ponieważ wizualnie powiększają one i rozświetlają przestrzeń. Wyjątkowy klimat nada naszej łazience odpowiednie oświetlenie – lampy z prostymi kloszami w kolorze zbliżonym do płytek oraz listwy LED, ulokowane w odpowiednio przygotowanej przestrzeni pomiędzy sufitem a ścianą.

shutterstock_148409975

Typowe dla stylu skandynawskiego jest również to, że sedes i umywalka nie zabierają miejsca na podłodze. Wanna lub prysznic często są obudowane deskami pomalowanymi na biało lub płytkami imitującymi podniszczone, obielone drewno, co podkreśla przywiązanie Skandynawów do natury. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami łazienki z oknem, na parapecie lub półce postawmy kwiaty, np. elegancką orchideę, która podkreśli świeżość i elegancję naszej łazienki. Dominację bieli można przełamać, dodając do wnętrza akcenty brązu, błękitu i szarości, czasem z dodatkiem zieleni i czerwieni.

shutterstock_377558485

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE