x

Modne aranżacje balkonów i tarasów

Wraz z wiosną przychodzi czas na piękne i kwieciste tarasy i balkony. Niestety, po zimie mogą one wyglądać nie najlepiej. Jak sobie z tym poradzić? I – w jaki sposób zaaranżować je, by prezentowały się modnie?

Zaczynamy oczywiście od podłoża. Jeśli płytki są stare, zniszczone lub popękane, to wymagają wymiany. Podstawą jest używanie do remontu balkonu czy tarasu stosować preparatów jednej marki. Zniszczone płytki należy usunąć, następnie wyrównać powierzchnię, położyć warstwę izolacyjną, która zabezpiecza przed wnikaniem wody i wilgoci do podłoża. Kiedy wyschnie, należy przykleić płytki. Ważne jest, jakiego kleju użyjemy. Ze względu na zmienne temperatury musi być wysokoelastyczny i odkształcany, żeby płytki nie odpadały i nie pękały. Jeśli nie chcemy usuwać starych płytek, jest też opcja klejenie płytka na płytkę. Ostatnim etapem jest fuga i wypełnienie spoin.

Hydro Flex 1C K4

Teraz czas na zakup mebli, ich aranżacje i zakup kwiatów. Zainwestuj w osłony. Pierwsza to osłona balustrady. Wybór jest spory: drabina z deseczek, płotek czy maty bambusowe. W ten sposób zyskasz też powierzchnię do montażu elementów wiszących. Zwróć uwagę również w osłonę powyżej balustrady, która ochroni Cię przez zgiełkiem tego świata.

shutterstock_190604618

Wybór mebli zależy od wielkości Twojego balkonu. Trwa moda na sprzęty balkonowe i tarasowe wykonane z metalu, przede wszystkim z aluminium i cięższego, ale też bardziej wytrzymałego żeliwa. Nic ze swej popularności nie straciły meble ratanowe i wyroby z wikliny.

shutterstock_310588955

Pora na kwiaty. Idealnie sprawdzają się: begonie, bratki, fuksja oraz niecierpek. Długo kwitną i nie wymagają specjalnej pielęgnacji. W tym roku najmodniejsze są kolory pomarańczowy i bladoróżowy. Zestaw więc aksamitki z białymi dużymi kwiatami petunii. Te pierwsze dodatkowo odstraszają szkodniki np. nicienie.

shutterstock_282159770

Przytulności i nastroju Twojemu balonowi dodadzą lampiony. Najkorzystniej prezentują się, kiedy ustawi się ich kilka, najlepiej różnej wielkości. Polecamy również Cotton Ball Lights. Ich barwy dobierz do koloru mebli i kwiatów.

shutterstock_324753389

 

PORADNIK TECHNICZNY

Knauf Hydro Flex 1C. + Knauf Taśma uszczelniająca

tasma_uszczelniajaca

Knauf K4 Elastyczny Plus

K4

Silikon sanitarny Knauf

Silikon sanitarny_280ml

Fuga Elastic Plus Knauf

Fuga-Elastic-Plus_1_5_kg

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE