x

Modne ściany w 2016 roku

Mocne kolory, trójwymiarowe faktury ścian, zabawa odcieniami różowego, skandynawskie inspiracje? Przedstawiamy 5 trendów na 2016 rok.

1. Modne ściany na rok 2016 – kwarcowy róż oraz delikatny niebieski

Każdego roku amerykański Instytut Pantone oznajmia kolory, które przewodzić będą w przemyśle odzieżowym, kosmetycznym oraz designie. Według tego Instytutu w roku 2016 dominować będą dwa kolory: kwarcowy róż oraz delikatny błękit (Serenity). Nie musisz od razu malować całej ściany, by Twoje mieszkanie nabrało modnego rysu. Wystarczy, że zaakcentujesz jedną ze ścian różowymi płytkami np. w łazience.

shutterstock_282671786

2. Modne ściany w roku 2016 – trójwymiarowa faktura ścian

Jeśli chcesz zdecydowanych zmian, połącz dwa trendy – 3d plus róż np. w ciemniejszej wersji. Uzyskasz w ten sposób interesujący efekt wizualny w postaci trójwymiarowej faktury ścian. Takie połączenia sprawdzają się przede wszystkim w stylowych salonach i sypialniach. Panele ścienne 3D są zwykle pokryte aksamitną strukturą i wykonane z elastycznej, gęstej pianki poliuretanowej. Przyklejamy je do ściany za pomocą elastycznego kleju montażowego o dużej przyczepności. Montaż jest szybki i prosty. Możemy wykonać go samodzielnie.

shutterstock_347666588

3. Modne ściany w roku 2016 – styl skandynawski

W aranżacji wnętrz styl skandynawski jest niezwykle modny w tym roku. Wnętrza są jasne i przyjazne. Wystarczy pomalować ściany na kolory biały, ecru lub jasny szary, delikatnie błękitny lub zielony kolor, a wnętrze nabierze świeżości i lekkości. Przemalowanie ciemnej ściany na jasną wcale nie jest takie trudne. Po zamalowaniu ciemnej farby białą, powinny wystarczyć dwie warstwy farby o jasnym kolorze.

shutterstock_395678449

4. Modne ściany w roku 2016 – mocne kolory

Jeśli modny jest biały, również wiodącym trendem będzie kolor czarny. Świetnie wygląda w połączeniu z szarym – grafitowym. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za słońcem lub pracują w nocy a śpią w dzień. Jak widać na zdjęciu kolor czarny wcale nie musi optycznie zmniejszać pokoju. Jest elegancki. Jeśli lubisz zmiany i jesteś odważny, polecamy na czarno pomalować ściany.

shutterstock_280370057

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE