x

Motywy florystyczne na ścianie

Motywy florystyczne na ścianach tworzą oryginalny efekt, dlatego coraz więcej osób decyduje się na użycie go podczas aranżacji wnętrz. Roślinne wzory dodają pomieszczeniu przyjaznego klimatu. Z powodzeniem możemy stosować ten trend w naszych sypialniach i pokojach dziennych, ciesząc się kwiatowym printem przez cały rok.

Romantyczne sny

shutterstock_483123166

Motywy florystyczne na ścianie

cushion and pillow on bed, sweet bedroom interior

Motywy florystyczne na ścianie

the elegant bedroom interior detail

Motywy florystyczne na ścianie

Sypialnia jest miejscem wypoczynku. Dlatego, warto dokładnie zastanowić się jak powinna ona wyglądać. Jedną z możliwości ozdobienia naszych ścian jest wykorzystanie naturalnych motywów. Na rynku znajduje się szeroka gama tapet o nietuzinkowych wzorach i kolorach, umożliwiająca nam dopasowanie ich do wnętrza zgodnie z oczekiwaniami.

Chcąc dodać nutki romantyzmu  w pomieszczeniu, powinniśmy wybrać tapetę w pastelowych kolorach w drobne wzory – ogromnym powodzeniem cieszą się te imitujące kwiaty kwitnącej wiśni. Jeśli jesteście miłośnikami charakterystycznego designu zdecydujcie się na jednolite i wyraziste duże kwiaty.

Warto pamiętać, że motyw kwiatowy należy umieścić maksymalnie na jednej ścianie. W przeciwnym razie uzyskamy rozpraszający chaos i powrót ścian rodem z lat 90.

 

Łąka w mieszkaniu

shutterstock_48055966

Motywy florystyczne na ścianie

à modern 3d interior composition

Motywy florystyczne na ścianie

Po całym dniu pracy dobrze jest odpocząć w przytulnym salonie. Pokój dzienny przez wielu uważany jest za serce domu. Przy wyborze motywu kwiatowego należy zastanowić się jaki efekt chcielibyśmy uzyskać. Aktualnie panuje trend na fototapety. Duże zdjęcia zdobiące wnętrza z powodzeniem zastąpić mogą niejeden obraz. Na rynku znajdziecie gotowe wzory. Wiele firm oferuje również możliwość wykorzystania własnego zdjęcia w dużej rozdzielczości.

W eleganckim wnętrzu wybierzcie fototapetę w kolorze sepii bądź czarno-białą, aby nie zakłócić harmonii pomieszczenia. W innych przypadkach zdecydujcie się na fotografię w kolorze. Łąka z tulipanami, drzewo z pąkami lub graficzne kwiaty, to tylko nieliczne motywy. Decydując się na konkretny kolor płatków warto kierować się barwą dodatków w naszym pokoju. Jeśli nie macie jeszcze określonej barwy postawcie na kwiaty w neutralnych kolorach np. białym.

 

Motywy florystyczne cieszą się dużym powodzeniem w ostatnich sezonach. Nie zapowiada się, aby ten trend miał zniknąć. Wykańczając mieszkanie warto przemyśleć wykorzystanie kwiatowych wzorów, które w skuteczny i prosty sposób ocieplą wnętrza.

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE