x

Najlepsze pomysły na walentynkowy prezent

walentynkowy prezent

Walentynki to czas obdarowywania się wyznaniami, ale nie zaszkodzi jednak wspomóc uczuć podarunkiem. Dobrze, jeśli jest on dopasowany do osoby obdarowywanej – świadczy to o tym, że ją znamy i szanujemy jej wybory. Jak wybrać prezent na walentynki?

 

Wybierając upominki, nie tylko na Dzień Zakochanych, należy pamiętać o ważnej zasadzie: nie obdarowujemy tym, co NAM może się przydać. Dla przykładu: lepiej unikać kupowania maszynki do mięsa ukochanej, która jest wegetarianką, bo mamy ochotę na mielone.

Nie chcemy już kupować rzeczy kiepskiej jakości i tanich podróbek „made in China”. Do łask wracają bowiem przedmioty typu hand made, własnoręcznie wykonane, z sercem, w które wpisane są najszczersze emocje. Coraz więcej z nas „chce umieć”. Mamy dla was pomysły na prezenty, które pomogą rozwijać nasze umiejętności i pasje:

  1. Zestaw narzędzi w eleganckiej skrzynce – coś dla początkującego majsterkowicza: wiertarka, wkrętarka, narzędzie wielofunkcyjne. Dzięki nim obdarowany będzie mógł rozpocząć swoją przygodę np. ze stolarką czy z drobnymi remontami. Wbrew pozorom z takiego prezentu ucieszy się zarówno kobieta, jak i mężczyzna, bo każdy chce dziś samodzielnie radzić sobie z wyzwaniami. Każdy majsterkowicz marzy o tym, aby mieć pod dostatkiem wszelkich śrubek, skrętów, kluczy, nasadek, adapterów, uchwytów magnetycznych czy rękojeści, najlepiej w różnych rozmiarach. Poręczna skrzyneczka ułatwi utrzymanie porządku (taki zestaw mieści wiele elementów) i pozwoli sprawnie przenieść narzędzia z miejsca na miejsce. Z okazji walentynek kup skrzyneczkę w czerwonym kolorze!

prezent na walentynki dla majsterkowicza

2. Szlifierka i zestaw tapicerski do odnowy mebli. Jeśli twoja druga połowa lubi dawać nowe życie przedmiotom, podaruj jej narzędzia do renowacji mebli. Szlifierka do drewna pomoże odnowić stare krzesła, stoły i fotele. Najlepsze będą szlifierki oscylacyjne i mimośrodowe. Sposób ich funkcjonowania jest zbliżony, różni je natomiast kształt i powierzchnia stopy: mimośrodowe są okrągłe, a oscylacyjne – prostokątne. Do tego przyda się minizestaw tapicerski, w skład którego wchodzą: zszywacz, zszywki stolarskie, zszywki typu U, gwoździe i przyrząd do usuwania zszywek.

3. Opaska magnetyczna. Magnetyzm kojarzy się z uczuciami, ale przydaje się też podczas drobnych prac. Opaska magnetyczna zakładana na nadgarstek służy do gromadzenia drobnych części (po co trzymać śrubki w zębach?). Gwoździe, wkręty, podkładki, a nawet wiertła majsterkowicz ma już nie tyle „pod ręką”, co… „na ręce”. Dzięki praktycznym rzepom można też na opasce umieścić długopisy lub kołki rozporowe. To gadżet przydatny szczególnie podczas pracy na wysokościach. Obwód opaski jest regulowany, dzięki czemu nada się zarówno na drobny kobiecy nadgarstek, jak i umięśnione przedramię.

 

4. Drabina wielofunkcyjna. Przydatna do prac remontowych (malowanie, instalowanie lamp), ale też na co dzień (wkręcanie żarówek, układanie słoików i zawieszanie firan). Można ją dowolnie składać, więc znajdzie wiele zastosowań. Drabina jest stabilna i dostosowuje się do różnych zadań – jest więc dokładnie taka, jaki powinien być dobry związek! A jeśli między zakochanymi jest duża różnica wzrostu, można ją wykorzystać do dawania całusów.

5. Akcesoria do produkcji wina domowej roboty. Być może kolejnej uroczystej okazji będzie towarzyszyła już jego degustacja. W skład zestawu wchodzą 15-litrowy balon i kilkustronicowa „instrukcja obsługi” oraz korek, rurka fermentacyjna, alkoholomierz i woreczki z niezbędnymi składnikami, czyli drożdże i pożywka do nich, środek do czyszczenia instalacji i naturalny środek do klarowania wina. Zestaw można wzbogacić szklaną lub dębową beczką do przechowywania alkoholu.

6. Maszyna do szycia z overlockiem – dzięki niej obdarowana osoba uszyje niemal wszystko! Przykłady? Ze starych dżinsów można wykonać torby na zakupy wielokrotnego użytku. Ze starych swetrów wyczarujemy dużą patchworkową narzutę na tapczan. W przypadku dzianin przyda się funkcja overlock, która zabezpieczy brzegi tkanin. Maszyna do szycia jest prosta w obsłudze i pomoże w naprawie ulubionej odzieży.

7. Czekoladki z bonem zakupowym do marketu budowlanego to propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają poznawać swojego partnera. Kupony do marketu pozwolą obdarowanemu zrealizować swoje marzenia. Można je doładować dowolną kwotą. Czekoladki będą słodkim dodatkiem, tym bardziej że dziś można je zamówić w bardzo wymyślnych kształtach. Dla wielbicieli majsterkowania mogą to być narzędzia, a dla muzyków – instrumenty.

czekoladowe narzędzia

 

 

Udostępnij: