x

Natura wkrada się do wnętrz

Gdzie tak naprawdę wypoczywasz? W domu? Wśród czterech ścian? Czy aby na pewno? No właśnie! Łono przyrody to miejsce, gdzie odpoczywa się najlepiej! Jednak nie zawsze jest to możliwe. Wprowadź więc do swoich wnętrz odrobinę natury! Możesz to zrobić w każdym pomieszczeniu, zaczynając od łazienki, przez kuchnię, a kończąc na salonie!

Być może morze?

Kochasz żeglować, albo łowić ryby? Zaaranżuj swój mały świat dookoła… wiosła! Takie oryginalne rozwiązania aranżacyjne sprawiają, że wnętrza stają się unikatowe i tworzą niepowtarzalny klimat.

Wiosło powieś lub postaw w widocznym miejscu. Łazienka jest perfekcyjnym pomieszczeniem na zabawy z marynistycznymi dodatkami. Idealnie sprawdzi się również zamiana części płytek ceramicznych na drewno, które dodaje ciepła i ładnie eksponuje morskie akcesoria oraz kolorystykę. Masz do wyboru drewno lite, klejone, albo wodoodporną płytę wiórową. Do ich przymocowania zastosuj odpowiedni klej do płytek – elastyczny albo montażowy. Nie wykładaj drewnem całych ścian. Zostaw wolne miejsce i pomaluj jasną farbą. Właśnie tam będziesz mógł przyczepić wiosło, sieć na ryby, stary ster lub marynarski zegar.

Być może ziemia?

Być może ziemia?

Być może ziemia?

Uwielbiasz przechadzać się po nieskażonych cywilizacją polach, lasach? Widok niczym niezaburzonej przestrzeni wyzwala w tobie dobre emocje? Koniec lata wcale nie oznacza tego, że musisz się z nimi żegnać. Wystarczy, że zaaranżujesz wnętrze, nawiązując do estetyki, wykorzystującej inspiracje z natury.

Można taki efekt osiągnąć za pomocą kilku prostych kroków. Zabierz do domu kilka kamieni i włóż do szklanej doniczki – taka prosta ozdoba doda konkretnego klimatu. Innym rozwiązaniem może być kamienna mozaika. Możesz nią wyłożyć zarówno ściany, jak i podłogi. Kamienie idealnie sprawdzą się np. w salonie na jednej z głównych ścian. Producenci prześcigają się obecnie w rodzajach kamieni, które można wykorzystać we wnętrzach – od ciętego marmuru po mozaiki ze zwykłych kamieni rzecznych lub polnych. Odpowiedni klej do płytek pomoże w ich przymocowaniu, a ty będziesz cieszyć oko szczyptą natury!

Być może niebo?

Psychologowie uznają, że widok na niebo uspokaja. Jeżeli nie mieszkasz w drapaczu chmur, nadal możesz radować się błękitem nieba. Pomoże ci w tym odpowiednio dobrana fototapeta np. do kuchni! Postaw na taką, która przedstawia chmury na niebie. Spędzając czas w kuchni, poczujesz się jak na łonie natury. Pamiętaj, że taka fototapeta musi być wodoodporna. Najlepiej wybrać winylową laminowaną, wtedy będziesz mieć pewność, że wytrzyma dłużej. Jest odporna na mycie, a nawet ścieranie proszkiem do szorowania. Co ważne, może być przyklejona w okolicach kuchenek gazowych i elektrycznych, gdyż jest również odporna na działanie ciepła. Ozdobienie wnętrza fototapetą wprowadza bardzo duże zmiany w aranżacji, a należy do jednych z najtańszych rozwiązań.

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE