x

Płyta styropianowa a ogrzewania podłogowe

Łazienka

Płyty styropianowe Floor Therm do wodnego ogrzewania podłogowego firmy Knauf Industries gościły już na naszym blogu (zobacz wpis), ale dopiero poniższa prezentacja w pełni pokazuje ich możliwości. W porównaniu z często stosowanym styropianem EPS z folią aluminiową umożliwiają obniżenie ceny ogrzewania podłogowego zarówno z powodu mniejszych kosztów materiału izolacyjnego i wylewki, jak i krótszego czasu jej wykonania.

Metr kwadratowy płyty Floor Therm jest o ok. 20 procent tańszy, niż styropianu EPS z folią aluminiową. Podobnie tańsze są materiały dodatkowe (klipsy), a czas położenia metra kwadratowego płyt to zaledwie 4 minuty (także o 20 procent mniej). Podobnie wygląda sprawa wylewek – tu również ilość materiału jak i czas pracy są niższe. Zamieszczona pod tym linkiem tabela umożliwia pełne porównanie kosztów.

Płyta Floor Therm występuje w dwóch wersjach – D dla podłóg poddawanym silnym naprężeniom i F dla podłóg przewidzianych do normalnej eksploatacji. Różnicę pomiędzy nimi pokazuje zestawienie szczegółów technicznych.

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE