x

Pokój dla małego piłkarza

Dziecko rozwijające swoją pasję budzi radość i dumę rodziców. Co jednak zrobić, jeśli wraz z małym piłkarzem rośnie zapotrzebowanie na przestrzeń do przechowywania wszelkiego rodzaju sprzętu, a wymiary pokoju pozostają bez zmian? Sprawdź, jak urządzić pokój dla małego piłkarza.

Każdy rodzic to zna – wraz z rozwojem dziecka w jego pokoju pojawiają się coraz to nowe zabawki, dla których trzeba znaleźć miejsce. Jeśli wyrasta nam następca Ronaldo, tym bardziej trzeba znaleźć miejsce na akcesoria piłkarskie. Aranżując pokój dziecka, trzeba więc sprytnie i efektywnie planować każdy skrawek przestrzeni i kreatywnie podchodzić do przechowywania.

Szafa na ubrania małego zawodnika

Zacznijmy od szafy. To właśnie w niej młody piłkarz będzie przechowywał nie tylko swoje codzienne ubrania, ale również buty i strój sportowy. Warto zadbać o to, by szafa w pokoju dziecka była maksymalnie pojemna. Zwykła szafa bardzo szybko może okazać się niewystarczająca – warta uwagi może być zatem szafa pod zabudowę, dzięki której uzyskamy większą przestrzeń do przechowywania. Może ona zajmować nawet całą szerokość pokoju i sięgać od podłogi do sufitu, co daje mnóstwo miejsca na rzeczy dziecka, a nawet pojemniki z nieużywanymi zabawkami i ze sprzętem sportowym.

Zabudowa grzejnika

Pomysłowa zabudowa grzejnika sprawi, że z nudnego, trudnego do zagospodarowania urządzenia kaloryfer przeistoczy się np. w kolejną półkę lub w o wiele szerszy parapet, na którym również będzie można ułożyć mnóstwo przedmiotów.

Decydując się na tego typu aranżację, trzeba jednak pamiętać, że grzejnik ma przede wszystkim ogrzewać pokój dziecka. Nieprawidłowo zabudowany, nie będzie efektywnie przekazywał ciepła, a utrzymanie temperatury na optymalnym poziomie w takiej sytuacji może zwiększyć koszty ogrzewania. Rozwiązanie tego problemu jest jednak dziecinnie proste – wystarczy zadbać o pozostawienie wystarczająco dużych otworów, które pozwolą na prawidłowe odprowadzanie ciepła.

Do wykonania tego rodzaju zabudowy warto wykorzystać drewno, które jest odporne na zmiany temperatury oraz odpowiednio wytrzymałe, aby utrzymać sprzęty małego piłkarza.

Półki w pokoju dziecka

Nudne regały to przeszłość. Teraz rodzice sami mogą zaplanować, jak najlepiej wykorzystać przestrzeń pokoju, włączając w to miejsca niestandardowe, takie jak narożniki czy przestrzeń pod skosami, jeśli dziecko ma pokój na poddaszu. Takie półki mogą też mieć dowolne kształty i rozmiary, dzięki czemu łatwiej pomieszczą sprzęt sportowy czy zabawki.

Półki zrobić można np. z płyt gipsowo-kartonowych Knauf, które są wystarczająco wytrzymałe, aby utrzymać ciężar nawet do kilku kilogramów. Potrzebne będą również profile stalowe do zbudowania konstrukcji. Na gotowe półki nanosimy masę szpachlową, wykańczamy je gładzią i malujemy na wybrany kolor. W ten sposób jeszcze lepiej wkomponują się w przestrzeń pokoju.

Z pewnością półki bardzo szybko zapełnią się piłkarskimi trofeami, jednak wciąż masz do dyspozycji pozostałą przestrzeń ścian – tutaj możesz przechowywać wiele przedmiotów. Wzmocnione haki do wieszania pomogą utrzymać w porządku piłkarskie stroje, plecaki oraz worek z piłkami. Powieś je w dowolnych miejscach, a młody piłkarz z pewnością znajdzie dla nich zastosowanie.

 

Sufit nie musi być nudny

Dzieci nie lubią nudy, a urządzając ich pokój, nie musisz stosować utartych reguł. Alternatywa dla białego sufitu to… zieleń murawy piłkarskiego boiska – dzięki temu prostemu zabiegowi pokój twojej pociechy zamieni się w wymarzony stadion. Akrylowe farby do wnętrz Knauf Classic, przeznaczone do ścian i sufitów, dostępne są w wielu kolorach. Doskonale kryją i tworzą trwałą powłokę, którą cechuje podwyższona odporność na plamy, co pozwala dłużej utrzymać czyste ściany.

Tak zaaranżowany pokój dziecięcy pozwoli małemu sportowcowi cieszyć się pasją nawet w czterech ścianach. Sprytnie i efektywnie wykorzystując dostępną przestrzeń, bez problemu znajdziesz miejsce dla każdego z dziecięcych skarbów.

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE