x

Prywatny raj na ziemi – domek letniskowy

Pięknie słońce sprawia, że zrzucamy z siebie kilogramy ubrań i wybieramy z szafy rzeczy lekkie i kolorowe. W lecie szykujemy się również do większych lub mniejszych zmian w naszym letniskowym domku na działce, nad morzem czy w górach.

Na urlopie i podczas ciepłych letnich weekendów nie chcemy jednak tracić czasu na wielogodzinny remont. Na co zatem warto zwrócić uwagę, żeby domek wyglądał zawsze pięknie?

shutterstock_374645407

1. Pierwszą szybką zmianą jest malowanie. Warto wykonać je starannie, żeby nie zajmować się nim przez dłuższy czas. Świeżości wnętrzu dodają pastelowe kolory typu ecru , błękit czy róż. Są to uniwersalne kolory, które najbardziej lubimy ciepłą porą.

2. Wysokie temperatury sprawiają, że mieszkanie szybko się nagrzewa. Dla komfortu przydadzą się rolety zaciemniające, które pochłaniają promienie słoneczne.

3. Shabby chic, czyli retro i vintage to stylizacja rodem z Anglii. Aranżacja domku letniskowego to praktyczne łączenie starego z nowym. W takich miejscach zwalnia czas i możemy cieszyć się każdą chwilą. Na tapetach, zasłonach i poduszkach pojawiają się motywy kwiatowe o łagodnych, pastelowych odcieniach, które dodają wnętrzu miękkości i przytulności. To miejsce, gdzie gromadzimy to, co cieszy oko, a co nam zbywa w domu: wiklinowe kosze, pudełka, obrazki. Cieszy nas lekko zniszczona drewniana podłoga. Rezygnujemy z nowoczesnego designu i minimalizmu.

shutterstock_307225712

4. O uroku domku letniskowego mówi również ogród, dzikość, zieleń, które do niego przylegają oraz taras. W naszych balkonowych wakacyjnych rajach na ziemi interesuje nas przede wszystkim spokój i bezpieczeństwo. Warto zainwestować w porządne okna i drzwi, porządne schody oraz gres lub drewno na tarasie.

5. Jeżeli twój domek letniskowy położony jest nad morzem, pomyśl nad aranżacją marynistyczną, która będzie pięknie komponowała się z kolorem piaszczystej plaży i niebieskiej wody. Dołóż czerwonych dodatków, żeby było ciekawiej.

Życzymy udanego wypoczynku!

shutterstock_195517940 (1)

PORADNIK TECHNICZNY:

Knauf impregnat do gresu

SONY DSC

Knauf środek do czyszczenia balkonów i tarasów

SONY DSC

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE