x

Przenieś dom do ogrodu

Kiedy przychodzi lato, piękny ogród to za mało. W czerwcu, lipcu i sierpniu odpoczywamy w nim z całą rodziną, jak również zapraszamy przyjaciół na party. W weekend i inne wolne dni lubimy w ogrodzie jeść śniadania, obiady i kolacje. Popołudniami przyjemność sprawia nam picie kawy wśród otaczającej przyrody. Cieszymy się słońcem, zapachem ziół i kwiatów. Jak wybrać meble ogrodowe, aby komfortowo spędzać czas w naszym ogrodzie?

piknik

Klucz do całości

Meble ogrodowe elegancko się prezentują, jeśli tworzą spójną, prostą całość z domem, kolorem jego elewacji oraz kwiatami, drzewami i innymi roślinami, które posadziliśmy w ogrodzie. Do wyboru mamy: stoły, krzesła i fotele, hamaki huśtawki, ławki i parasole. Przed ich kupnem, warto wesprzeć się kilkoma zasadami:

1. Meble wykonane z żelaza lub giętego metalu odpowiednio komponują się z ogrodami w stylu klasycystycznym.
2. Drewniane meble wykonane z bali drewnianych, charakteryzujących się dużym ciężarem, pasują do domów w stylu dworkowym oraz do dużych ogrodów.
3. Lekkie drewniane meble są uniwersalne i łagodnie wkomponowują się w każdy ogród.
4. Jeśli preferujemy meble z rattanu lub wikliny, posadźmy w ogrodzie duże słoneczne kwiaty, np. piwonie i słoneczniki. Do takich mebli pasują również dodatki w stylu śródziemnomorskim lub marynistycznym.

Hamak dla relaksu

Jak sobie wyobrazić letnie wyposażenie ogrodu bez hamaka? W hamaku można czytać, drzemać, słuchać śpiewu ptaków, zapominać o świecie. Wybierając hamak w sklepie, weźmy pod uwagę dwie kwestie:

1. Czy będzie on służył tylko nam, czy wybieramy hamak również dla rodziny i dziecka?
2. Gdzie zamierzamy zawiesić ten hamak?

Polecamy hamaki tradycyjne, które przywiązujemy do drzew za pomocą lin lub ustawiamy na ziemi na stojaku. Kiedy z niego nie korzystamy, można go zwinąć i dzięki temu nie zajmuje dużo miejsca. Ciekawostką jest to, że taki rodzaj hamaku znany jest od czasów Krzysztofa Kolumba, który przywiózł go z Ameryki Południowej.

hamak

Jeśli lubisz delektować się kawą czy herbatą w hamaku i nie chcesz w nim leżeć, wybierz hamak – fotel. W wyglądzie przypomina on huśtawkę, ale jest znacznie od niej wygodniejszy. Aby go bezpiecznie zawiesić, potrzebujesz mocnej gałęzi, haka lub stelaża.

Jeśli potrzebujesz rodzinnego hamaka, w którym będziesz odpoczywać z dziećmi, zdecyduj się na model w wersji XXL, który ma ok. 4,5 m długości i 1,80-2 m szerokości. Dla jednej osoby wystarczy taki o rozmiarze 3-3,3 m i szerokości 1,2-1,4 m. Jeśli chcesz ożywić swój ogród i cieszyć oko kolorami, skuś się na hamak ekwadorski lub kolumbijski.

Odpocznij w altanie

W czas letnich burz przed kroplami deszczu schronimy się w altanie Tak jak w przypadku mebli ogrodowych, decydując się na jej budowę w ogrodzie warto pamiętać, żeby wyglądem i stylem komponowała się nie tylko z ogrodem, ale również naszym domem. Wewnątrz pięknie będą wyglądały kwiaty zawieszone u sufitu w plecionych koszykach jak petunia, pelargonia czy werbena. Jeśli lubisz styl retro, zamiast doniczek użyj np. emaliowaną miednicę, kupioną na targu staroci. Dokoła altany uroczo prezentują się kwiaty pnące jak berberysy, róże pnące czy bluszcz. Do takich miejsc pasują meble lekkie, np. wykonane z wikliny. Wieczorem nastój zapewni nam delikatne oświetlenie. Nie zapomnij o gustownych latarenkach lub ledowych listkach.

altana

Latem przenieś dom do ogrodu. Życzymy wspaniałego odpoczynku w letnim ogrodzie!

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE