x

Jak obrabiać płytę cementową?

Budowa i remont

Jak obrabiać, wykańczać i giąć płytę cementową Aquapanel?

Odpowiada ekspert firmy Knauf:

Pytanie 1: Czy są wymagane specjalne narzędzia do obróbki płyty Aquapanel?

Odpowiedź eksperta: Obróbka płyt Aquapanel, pomimo, ze są to płyty cementowe, nie sprawia najmniejszego problemu i nie wymaga specjalnych narzędzi. Płyty te można ciąć za pomocą noża, przytwierdza się je do konstrukcji za pomocą wkrętów przykręcanych wkrętarkami.

Pytanie 2: Czy płytę Aquapanel można stosować na elewacjach budynków?

Odpowiedź eksperta: Jak najbardziej. Płyty Aquapanel Outdoor można stosować do elewacji wentylowanych na konstrukcjach drewniamych lub aluminiowych, jak również w elewacjach nie wentylowanych od wewnątrz wykończonych płyta gipsowo-kartonową. Ściany te charakteryzują się dobrymi współczynnikami izolacji termicznej, akustycznej oraz ogniowej.

Pytanie 3: Czy płyta Aquapanel Outdoor może być produktem “ostatecznym” na elewacji?

Odpowiedź eksperta: Z powodu montażu za pomocą wkrętów, powierzchnie płyty należy wykończyć. Wykończenie płyty daje dużo możliwości. Płyty Aquapanel można:
– wyszpachlować na “gładko” i pomalować,
– wytynkować tynkiem strukturalnym,
–  okleić okładziną ceramiczną lub kamienną (do 40 kg/m2)

Pytanie 4: Czy jest możliwość dodatkowego kształtowania ścian lub sufitów poprzez gięcie płyty Aquapanel?

Odpowiedź eksperta: Tak. Mimo, że płyty Aquapanel nie są elastyczne, można je giąć mechanicznie. Płytę o wymiarach 900×2400 cm można wygiąć do promienia 3 metrów. Istnieje również możliwość gięcia nawet do promienia 1 metra dzieląc płytę na 3 paski.

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE