x

Sufit podwieszany bez obciążania stropu

Budowa i remont

Proszę o poradę, jaki zastosować sufit, aby spełnił następujące warunki: mam strop drewniany, do którego konstruktor nie chce już nic podwieszać. Wymiary pomieszczeń (jest to cały kompleks mieszkalny) to 3,80 m na 9,00 m. Wymagana klasa odporności ogniowej REI 60. Proszę ewentualnie o alternatywne rozwiązanie z podwieszeniem do belek drewnianych, z opisem obciążenia sufitu.

Odpowiada  ekspert firmy Knauf:

System sufitowy D 131

System sufitowy D 131

Proponuję rozwiązanie z sufitem bezwieszakowym, którego konstrukcja opiera sie na podwojonych profilach UA 100, w rozstawie 40 cm. Okładzina z trzech płyt GKF, czyli 3 x12,5 mm. Profile UA 100 skręcone ze sobą środnikami, w kształt dwuteownika, mocowane do ścian nośnych budynku za pomocą łączników kątowych (drzwiowych) do UA 100.

To rozwiązanie nie obciąży stropu, tylko ściany. Ciężar 1 metra kwadratowego sufitu wynosi około 45 kg.
Tego typu sufitu nie mamy w zeszycie technicznym D131 (sufity przęsłowe – bezwieszakowe). Podobne rozwiązanie jest przedstawione w zeszycie K 375 (“pomieszczenie w pomieszczeniu”).

W przypadku rozwiązania alternatywnego, czyli standardowy sufit podwieszany z okładziną 3x GKF 12,5 mm, potrzebuję informacji o maksymalnym rozstawie belek, do których ewentualnie można mocować wieszaki.

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE