x

Salon z aneksem kuchennym

Salon z aneksem kuchennym można urządzić na wiele sposobów, zarówno w małym mieszkaniu w bloku, jak i przy większym metrażu. Takie rozwiązanie sprawia, że wnętrze optycznie wydaje się większe i bardziej przestronne. Wbrew pozorom kuchnia nie musi być wcale na widoku. Jest wiele rozwiązań aranżacyjnych, które pozwolą na oddzielenie jej od salonu. Warto je precyzyjnie zaplanować. Należy wybrać meble, które będą ze sobą współgrały. Ważne jest również oświetlenie. Jedna lampa na cały salon z kuchnią to zdecydowanie za mało. Można zastosować lampy ścienne i sufitowe, światła punktowe i taśmy ledowe.

shutterstock_258240797

Kuchnia powinna być funkcjonalna. Warto w niej wydzielić podstawowe strefy: gotowania, przechowywania oraz zmywania. Następnie trzeba zastanowić się, która z nich powinna być największa. Postawą jest wygodny i duży blat do przechowywania i przygotowania posiłków. Starajmy się, aby część czynności kuchennych można było wykonywać, zwracając się twarzą w kierunku naszego salonu. Warto pomyśleć także o dobrej klasy pochłaniaczu, bowiem najgorsze co można sobie zafundować przy okazji posiadania otwartej kuchni, to nieprzyjemne zapachy unoszące się w całym domu, a najbardziej doskwierające w salonie. Jak ich uniknąć? Do salonu z aneksem kuchennym polecamy stylowy okap oraz sufit podwieszany. Warto go wykonać z płyty Knauf Cleaneo Akustik, która pochłania zapachy, działa jak filtr powierza. Z drugiej strony zapewni ciekawy efekt wizualny na suficie, bo można ją nabyć w różnych wariantach perforacji. Dodatkowo płyta ma właściwości akustyczne – redukuje pogłos w pomieszczeniach, co jest szczególnie ważne w nowoczesnych minimalistycznych aranżacjach, w których zwykle rezygnuje się z zasłon, firanek, dywanów i występuje problem echa.

shutterstock_214655620 (1)

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem, aby zaznaczyć granicę między salonem i kuchnią jest wykorzystanie dwóch różnych materiałów na podłoże, na przykład kafelków w kuchni i parkietu w salonie. Podstawą jest wygodna, duża sofa, która wyraźnie zaznaczy strefę wypoczynkową. Żeby nadać połączonym pomieszczeniom spójny wystrój wnętrza, postarajmy się zastosować harmonijną kolorystykę. Do szarego wnętrza będzie pasowała sofa biała, lub w odcieniu szarości.

Jak modnie urządzić salon z aneksem kuchennym?

Wybierz wspominamy wyżej kolor szary. Jak się okazuje, szare meble kuchenne należą do najczęściej wybieranych do polskich kuchni. Szarość jest stale modna i bardzo atrakcyjna. Ma mnóstwo odcieni, które potrafią ubogacić zarówno wnętrza nowoczesne jak i klasyczne, tradycyjne, a nawet vintage. Idealnie pasuje do stylu skandynawskiego. To też kolorystyka, która sprawdza się w małych pomieszczeniach. Różnorodność odcieni szarości daje szerokie możliwości aranżacyjne. Aby ożywić i ocieplić szarość w kuchni, warto połączyć ją z drewnem albo dodatkami w intensywnych, żywych kolorach. Szary świetnie komponuje się z kolorem białym i brązem.

shutterstock_111291749

 

PORADNIK TECHNICZNY

Knauf Cleaneo Akustik

CleaneoAkustic_fotoCleaneo Akustik_okrągła rozrzucona

 

Cleaneo Akustik_prosta kwadratowaCleaneo Akustik_prosta okrągła

PORADNIK MONTAŻU

http://www.knauf.pl/cms_media/karty_produktow/K761.pdf

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE