x

Styl skandynawski znowu w modzie

Jasne, rozświetlone wnętrze. Biel i kolorowe dodatki na zasadzie kontrastu. Wystrój prosty i funkcjonalny. Miejsce, gdzie żadny przedmiot nam nie przeszkadza. W taki sposób można zdefiniować styl skandynawski. Dla Skandynawów najważniejszy jest człowiek. Jednemu może podobać się to, innemu – tamto, ale każdy ma się we wnętrzu czuć dobrze i wygodnie. Z tego powodu ich styl wnętrz jest nieskomplikowany. A jak wiadomo, to co najprostsze bywa złożone w urządzaniu. Przedstawiamy nasze propozycje. Czerp z nich pomysły i inspiracje.

1.Styl skandynawski – mały niebieski pokój dziecięcy.

Rower to obowiązkowa pozycja, przecież Skandynawia z nich słynie. Meble wykonane są najczęściej z jasnego drewna. Często maluje się je na kolor biały lub szary.

shutterstock_332773994

2. Styl skandynawski – nowoczesne minimalistyczne wnętrze dla młodej rodziny. Śmiało można podobne urządzić w naszych polskich M4. Nie zapomniano tutaj o dodatkach – typu ramka na zdjęcia, świecznik, prosty obrazek. To one ocieplają mieszkanie.

shutterstock_354287468

3. Styl skandynawski – sypialnia
Przytulne wnętrze i przestrzenne wnętrze wyróżnia się czystością formy i stonowanymi barwami: bieli, szarości, i brązu. Kolory te nadają wnętrzu świeżości i je powiększają. Kształt lamp jest prosty.

shutterstock_271976945

4. Styl skandynawski – otwarta przestrzeń, nowoczesne wnętrze, pokój dzienny z kuchnią.
Metal i drewno doskonale współgrają ze sobą. Oświetlenie jest również minimalistyczne. Jasne pomieszczenie jest tonowane poprzez lekkie zasłony w kolorze ciemnego grafitu.

shutterstock_214655620

5. Styl skandynawski – czysta biel, spokój i wypoczynek.
W salonie punktem obowiązkowym jest duża jasna kanapa z kolorowymi poduszkami. Poduszki i narzuty wykonane są z naturalnych tkaniu jak len, bawełna i wełna Z definicji tego stylu liczba dodatków i mebli jest ograniczona do minimum. Firanki i zasłony w skandynawskich oknach raczej się nie zdarzają.

shutterstock_389574850

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE