x

Styropian – jakie ma zalety?

Ocieplenie domu

Styropian – jakie ma zalety?

Styropian jest bez wątpienia najpopularniejszym materiałem dociepleniowym wybieranym przez projektantów i wykonawców. Nie bez powodu – styropian posiada szereg zalet, o których warto wiedzieć. Jakie korzyści niesie za sobą ocieplenie domu styropianem?

Zaleta 1 – styropian jest bezpiecznym i zdrowym materiałem

Chyba dla wszystkich kobiet zdrowie rodziny jest absolutnym priorytetem. Na stan zdrowia wpływa wiele czynników – jednym z nich jest otoczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu. Szczególnie istotne jest, aby chronić dom przed chorobotwórczymi pleśniami i grzybami, których rozwojowi sprzyja wilgotność. Na szczęście styropian nie powoduje gromadzenia się wilgoci w ścianach, a tym samym zapobiega pojawianiu się pleśni i grzybów. Co więcej, styropian jest nietoksyczny i bezpieczny – nie wydziela szkodliwych substancji, nie emituje promieniowania, a proces jego produkcji i montażu nie stanowi zagrożenia dla ludzi i zwierząt.

Zaleta 2 – styropian pomaga oszczędzać

Prowadzenie domu wiąże się z wieloma stałymi wydatkami – często są one sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Styropian jest jednak materiałem, który pozwala na generowanie sporych oszczędności – ocieplenie domu styropianem pozwala ograniczać koszty ogrzewania zimą i klimatyzacji latem, dzięki czemu zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć np. na rodzinne przyjemności. Dodatkowo, sama cena styropianu jest przystępna, więc jego zakup nie obciąża zbytnio domowego budżetu. To obecnie materiał izolacyjny o najlepszym stosunku jakości do ceny.

Zaleta 3 – styropian to trwały materiał na lata

Kolejną zaletą styropianu jest jego trwałość. Jest to materiał izolacyjny, którego historia liczy już ponad 50 lat, został on więc sprawdzony we wszelkich możliwych warunkach. Faktem jest, że styropian nie starzeje się, nie gnije, nie butwieje, a także nie zanika z biegiem lat. Dla Ciebie i Twojej rodziny to gwarancja skutecznej ochrony termoizolacyjnej na długie lata!

Zaleta 4 – styropian poddaje się recyklingowi

Styropian w 98% stanowią cząsteczki powietrza. Dodatkowo, ścinki i wszelkie niewykorzystane fragmenty powstałe podczas procesu produkcji w 100% podlegają recyklingowi, a sama produkcja jest ekonomicznym procesem. I, tak jak już wspominaliśmy wyżej, styropian sprzyja domowym oszczędnościom. Dzięki ociepleniu domu styropianem oszczędzamy na ogrzewaniu, a co się z tym wiąże – zmniejszamy zużycie nieodnawialnych źródeł energii. Jeśli kondycja naszej planety leży Ci na sercu, ociepl dom styropianem!

Zaleta 5 – styropian jest łatwy w montażu

Do zalet styropianu należy bez wątpienia także to, że łatwo i bezpiecznie się go montuje. Styropian jest lekki, nie pyli, ani nie powoduje uczuleń. Podczas prac montażowych nie jest wymagane używanie masek, okularów ani żadnych specjalnych narzędzi. To ogromne ułatwienie dla osób, które chcą ocieplić dom styropianem bez konieczności zatrudniania profesjonalnej ekipy. W zasadzie prace dociepleniowe z użyciem styropianu możesz przeprowadzić w rodzinnym gronie!

O samodzielnym montażu płyt styropianowych dowiesz się więcej z tego tekstu.

Zaleta 6 – styropian jest materiałem wszechstronnym

Kolejną, bardzo ważną zaletą styropianu jest jego uniwersalność. Styropianem możemy ocieplić dom od fundamentów aż po sam dach. Oferta styropianów jest bardzo bogata, dlatego tym bardziej powinnaś ją dogłębnie przeanalizować. Przede wszystkim warto kupić styropian od sprawdzonego producenta – jest to gwarancją jego wysokiej jakości. Tu polecamy nasz artykuł, z którego dowiesz się, od czego zależy cena styropianu. Polecamy Ci także zapoznać się z właściwościami styropianu grafitowego, który jest najbardziej zaawansowanym styropianem dostępnym na rynku, a także z różnicami pomiędzy styropianem białym a grafitowym. Styropian grafitowy Knauf Therm charakteryzuje się współczynnikiem przewodnictwa cieplnego λ lambda na poziomie nawet 0,031, co jest najlepszym wynikiem na rynku i gwarancją doskonałego ocieplenia Twojego domu.

Warto wiedzieć:

Ponadto, warto wiedzieć, że oferta styropianów grafitowych Knauf jest kompletna. „Grafitowy Dom”, czyli portfolio zaawansowanych produktów przeznaczonych do ocieplania różnych powierzchni – od fundamentów, przez fasady, aż po dachy płaskie – to oferta dla najbardziej wymagających klientów. Więcej o Grafitowym Domu przeczytacie już wkrótce.

W kwietniu 2019 rozszerzyliśmy ofertę płyt ze styropianu grafitowego wprowadzając do niej dwa nowe produkty – Knauf Therm EXPERT Hydro EPS 100 λ 31 oraz Knauf Therm Expert Dach/Podłoga EPS 80 λ 31, które dopełniają projekt „Grafitowy Dom” pozwalając na kompleksową termoizolację grafitem całego budynku.

Styropian to naprawdę doskonały materiał służący do ocieplania domu – jego zalety sprawiają, że aż 80% budynków w Europie jest izolowanych właśnie przy jego pomocy. Według nas, zastanawianie się, czy ocieplać dom styropianem czy też nie, nie ma sensu. Odpowiedź jest jedna – ocieplać! Teraz wystarczy wybrać odpowiedni pod względem Twoich potrzeb i budżetu styropian i cieszyć się świetnie ocieplonym, komfortowym domem!

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE