x

Sypialnia z miejscem do pracy

Pracujesz w domu? Posiadasz małe mieszkanie? Aranżacja tzw. kąta do pracy może być sporym wyzwaniem.

Na szczęście nawet niewielka przestrzeń daje się zagospodarować w komfortowy i praktyczny sposób. Proponujemy gabinet do pracy ulokować w sypialni. Jak to połączyć?

SypialniazmiejscemdopracyPK

1. Sypialnia z miejscem do pracy. Postaw na ścianę

Przestrzeń sypialniana i biurowa nie powinny sobie wzajemnie przeszkadzać. Miejsce służące obowiązkom warto zaakcentować innym kolorem ściany lub dywanem, a nawet oddzielić od części sypialnej półką na książki lub niewielką ścianką działową. Rozmieszczenie i wielkość suchej zabudowy można dostosować do indywidualnych preferencji i układu wnętrza. Jej wykorzystanie jest w już w większości mieszkań standardem.

2. Sypialnia z miejscem do pracy. Zadbaj o oświetlenie

Dobre o świetlenie stanowiska pracy to podstawa. Przy jego pomocy możemy poprawić wygląd sypialni, nawet jeśli jej proporcje nie są zbyt dobre. Warto więc zrezygnować z centralnego oświetlenia w suficie na rzecz lamp ukrytych w suchej zabudowie, kierujących światło na ściany, sufit i podłogę. Na biurku postawmy oczywiście lampkę, która odpowiednio oświetli nasz laptop.

Sypialnia z miejscem do pracy sypialnia nastolatki

3. Sypialnia z miejscem do pracy. Blat pod okno

W projekcie sypialni z miejscem do pracy posłużmy się paroma trikami aranżacyjnymi. Na przykład zamiast ciężkiego i mosiężnego biurka wybierzmy blat na cienkich drewnianych nogach. Ustawmy go pod oknem, na całej długości ściany. Jednocześnie zapewnimy sobie dostęp do światła dziennego. Pod blatem zmieszczą się pojemne szafki biurowe. Zamiast sporych regałów na książki i inne rzeczy potrzebne do pracy zdecydujmy się na lekkie półki. Takie rozwiązanie zapewni wnętrzu wrażenie lekkości, bez żadnych przytłaczających elementów.

Sypialnia z miejscem do pracy

PORADNIK TECHNICZNY

Systemy suchej zabudowy stwarzają nieograniczone możliwości wykańczania wnętrz i stanowią alternatywę dla tradycyjnych, tzw. mokrych technologii.

Taśma do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych

Taśma papierowa

Knauf Płyta zwykła gipsowo-kartonowa

Płyta zwykła_GKB

Knauf Uniflott-masa szpachlowa

Uniflott

Więcej:

http://suchazabudowa.pl/

http://www.knauf.pl/knaufweb/suchazabudowa

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE