x

To będzie modne w 2016 roku

Jakie będą trendy w urządzaniu wnętrz w 2016 roku? Najmodniejsze będą eleganckie, przytulne i wygodne aranżacje sprzyjające wypoczynkowi i spędzaniu czasu z rodziną. Hasłem tego roku jest relaks!

Wnętrza

W tym roku stawiamy na naturalne materiały. Dlatego rezygnujemy z plastiku i sztucznych tworzyw na rzecz tych naturalnych, a przede wszystkim drewna, kamienia, lnu i bawełny. Drewno powinno się pojawiać nie tylko na podłogach, w meblach, ale także na ścianach, dodatkach i dekoracjach. Również jako wzór.

Geometryczne wzory są coraz popularniejsze. Z wybiegów światowej mody płynnie przechodzą do naszych “czterech kątów”. Wszystko zaczęło się od wzoru chevron, czyli zygzaka. W tym roku własnie zygzaki, koła i spirale pojawiają się przede wszystkim na dodatkach: tkaninach, dywanach, tapetach, płytkach ceramicznych. Żegnamy więc motywy kwiatowe i robimy miejsce dla geometrycznych wzorów!

Styl skandynawski nie traci na popularności. W tym roku królować będzie we wnętrzach w jego czystej, minimalistycznej postaci, bez zbędnych dekoracji i detali. Bardzo ważne będą meble w jasnej, stonowanej kolorystyce i z najlepszych materiałów. Stawiamy na jakość i brak przypadkowości!

W 2016 roku duże masywne stoły wracają do łask. W ostatnich latach projektanci koncentrowali się głownie na aranżacji małych przestrzeni, dlatego rezygnowali, w ramach oszczędności miejsca, ze stołów jadalnych. Teraz skupiamy się na tworzeniu wygodnego miejsca spotkań całej rodziny. Duże stoły stawiamy w salonach otwartych na kuchnię, bądź staramy się wygospodarować kącik jadalny.

Kuchnia

Koniec monotonnych mebli. Teraz szalejemy z kolorem! Dolne szafki kuchenne malujemy jednym, a górne innym kolorem. Barwy mogą być kontrastowe np. czarny i czerwony, lub podobne: biały i ecru. Zestaw dwóch rodzajów zabudowy sprawi, że kuchnia będzie wyglądała nowocześnie. Dla poszukujących radykalnych rozwiązań styliści polecają dodatkowo różne faktury frontów.

Łazienka

Naszą zimną, “wykafelkowaną” łazienkę zamieniamy w pokój kąpielowy. Jak osiągnąć taki efekt w małym pomieszczeniu w bloku? To proste! Postawmy na drewniane i rattanowe dodatki, a ścianach powieśmy zdjęcia bądź grafiki oprawione w wodoodporne ramki. Dobrym pomysłem będzie także wstawienie kilku ozdobnych roślin. Jeżeli w naszej łazience nie ma okna –  może to być kilka doniczek ze sztucznymi kwiatami. Takie zabiegi spowodują, że nasza łazienka nabierze elegancji i stylu.

Balkon

Trend dbania o taras i balkon jako o dodatkowa przestrzeń relaksu obserwujemy już od kilku lat. Dlatego  musza one wyglądać stylowo i być wygodną przestrzenią do wypoczynku. Nawet małe przestrzenie można zaaranżować tak, by wypić tam poranna kawę czy poczytać książkę. Dlatego urządzając balkon nie zapomnijmy o wygodnym fotelu czy zestawie wypoczynkowym wyściełanym wodoodpornym materiałem, a także o pięknych doniczkach i dekoracjach.   Zadbajmy także o podłogę i barierki.

Trendy 2016: pokój kąpielowy

Trendy 2016: pokój kąpielowy

Trendy 2016: dwukolorowe szafki kuchenne

Trendy 2016: dwukolorowe szafki kuchenne

Trendy 2016: geometryczne wzory

Trendy 2016: geometryczne wzory

Trendy 2016: przytulny balkon

Trendy 2016: przytulny balkon

Trendy 2016: styl skandynawski

Trendy 2016: styl skandynawski

Trendy 2016: duży stół dla całej rodziny

Trendy 2016: duży stół dla całej rodziny

 

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE