x

Weranda – oaza relaksu

Weranda, zlokalizowana przy wejściu do budynku, wita naszych gości, pełni reprezentacyjną rolę, jak również łączy dom z ogrodem. Latem, późną wiosną i wczesną jesienią bywa jednym z najprzyjemniejszych miejsc do spędzania wolnego czasu. Błogo zaaranżowana może stać się dodatkowym letnim pokojem. Taki zadaszony i odgrodzony taras od strony głównego wejścia sprawdza się szczególnie w sytuacjach, gdy dom nie stoi tuż przy ulicy.

shutterstock_220219660

Pomysłów na werandę jest mnóstwo. W jakim stylu chcesz mieć urządzony salon na świeżym powietrzu? Popularnością cieszy się ostatnio styl prowansalski lub skandynawski. Ten pierwszy nawiązuje do sielsko-anielskiego krajobrazu wsi francuskiej pachnącej polami kwitnącej lawendy. Jej delikatne fioletowe kwiaty są najczęstszym motywem goszczącym na poduszkach, kubkach, doniczkach i wielu innych dodatkach. Jeśli lubisz kolor biały, dobrze czujesz się wśród delikatnych pasteli czy romantycznego fioletu, ten styl jest dla ciebie. Dobierz meble drewniane lub wiklinowe.
shutterstock_187368335

Niemałą rzeszę zwolenników mają też przestrzenie zaaranżowane w stylu skandynawskim. Proste, białe meble, naturalne materiały, stonowane odcienie bieli i szarości są po to, aby nic nie rozpraszało naszej uwagi od spokojnego odpoczynku.

shutterstock_203335210

Przytulna weranda, w której będziesz cieszyć się chwilami wytchnienia, może zostać również urządzona w stylu nowoczesnym. To propozycja dla osób, które cenią sobie mocne intensywne kolory typu czerwień, czerń i fiolet. Nie zaprzątamy sobie tutaj głowy dużą ilością dodatków czy dekoracji. Surowe, geograficzne kształty mebli na werandzie powinny jednak korespondować z otoczeniem, np. ogrodem.

shutterstock_195990290

Niezależnie, jaki styl podoba ci się najbardziej, zadbaj o przytulność i schludność. Weranda jako składzik rzeczy niepotrzebnych na dany moment, to zupełnie nie ten kierunek. Przyda się huśtawka, ewentualnie bujana ławka lub fotel na biegunach lub hamak. W zbudowaniu nastroju wieczorem pomogą wszelkiego rodzaju lampiony, ozdobne girlandy ze świateł, lampeczki. Można je rozstawić pośród kwiatów. Warto również sięgnąć po przesłony takie jak trejaże, kratki na pnące rośliny i pergole albo obsadzić werandę wysokimi roślinami. Dodaj wiszące kosze kwiatów pod sufitem. Jeżeli nasza weranda jest dodatkowo oszklona, możemy uczynić z niej niemal część domu, instalując odpowiednie oświetlenie i wyposażając ją w cały komplet wypoczynkowy.

shutterstock_289803311

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE