x

Wtul się we mnie – ciepłe wnętrza

Jesienią pragniemy, aby wnętrza naszego domu stały się przytulne i ciepłe. Jeśli uważacie, że wasze mieszkanie jest zbyt surowe, to czas pomyśleć o drobnych zmianach, które ocieplą pomieszczenia. Istnieje wiele możliwości ozdobienia lokum i nadania mu przytulnego klimatu.

4 sposoby na ocieplenie wnętrza:

  1. Kącik wypoczynkowy

shutterstock_391447594

Po całym dniu w pracy przyjemnie jest ułożyć się na miękkiej kanapie z wieloma miękkimi poduszkami i puszystymi kocami. Przy doborze akcesoriów warto zwrócić uwagę na oryginalne dodatki. Poduchy ubierzcie w poszewki o nietuzinkowych wzorach, klimatycznych napisach, robione na szydełku itd. Przy zakupie koców kierujcie się przede wszystkim jakością i miękkością tkaniny, z której zostały wykonane. Należy pamiętać, że tekstylia są często odświeżane i tylko te wykonane z odpowiedniej jakości tworzywa pozwolą nam cieszyć się nimi na długo, a one zachowają swoje kolory i miękkość, którą tak kochamy.

  1. Czarujące światło

Aby nadać pomieszczeniu wyjątkowego, ciepłego klimatu istotne jest oświetlenie. Najlepiej rozmieścić je w różnych punktach pokoju. Chcąc stworzyć nastrój użyjcie między innymi lamp stojących, żarówek typu led oraz świec w szklanych lampionach o różnych kształtach i rozmiarach. Istotną kwestią jest spójność koncepcji – kupując żarówki postawcie na te, dające ciepłe, żółte światło. Zrezygnujcie z oświetlenia górnego, które nie sprzyja przytulnemu klimatowi.

  1. Pokoloruj swój świat

shutterstock_362975234

Ocieplić wnętrze możemy na wiele sposobów. Najprościej osiągnąć ten efekt dzięki odpowiednim kolorom. Jeśli lubicie proste skandynawskie wnętrza, wcale nie musicie z nich rezygnować. Pomalowanie nawet jednej ściany w odcieniach szarości, beżu, bądź (dla tych bardziej odważnych) czerwieni spowoduje, że pomieszczenie zyska charakteru. Amatorzy oryginalnych rozwiązań mogą także zamiennie zastosować tapetę z nietuzinkowym wzorem lub fototapetę z klimatycznym zdjęciem zachodzącego słońca.

 

  1. Daj się ponieść bajce Alladyna

By dopełnić przemianę waszego wnętrza warto pomyśleć o dywanie, który w prosty sposób ociepli pokój – im bardziej włochaty wybierzecie, tym efekt będzie lepszy. W ten sam sposób działa kolor dywanu – im cieplejszy, tym przytulniej. Okna ubierzcie w długie zasłony – najlepiej sprawdzą się te z grubych welurowych tkanin opadające na parkiet.

Udostępnij:

CZYTAJ PODOBNE